Portal_background_image

آيين يادبود آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني در اراك برگزار شد

آیین گرامیداشت یاد و خاطره یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلح نظام روز دوشنبه با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم استان مرکزی در مسجد سید های اراک برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این آیین گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار جان برکف امام راحل و مقام معظم رهبری بود که زحمات بی شماری را برای پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از آغاز نهضت انقلاب اسلامی در سال 1342، از حامیان و پشتیبانان امام راحل بودو در کارنامه مجاهداتش سوابق زندان های ساواک را دارد.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان مبارزات نیروهای انقلابی علیه رژیم شاهنشاهی، از برنامه ریزان اصلی مبارزات بود و این یار دیرین امام رهبری با تمام وجود برای پیروزی نهضت انقلاب اسلامی تلاش می کرد.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی در تشکیل شورای انقلاب اسلامی، تدوین قانون اساسی، تشکیل دولت موقت، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، جانشین فرماندهی کل قوا در جنگ تحمیلی، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمات ماندگاری از ایشان به یادگار گذاشت.
وی در ادامه سخنانش آیت الله هاشمی رفسنجانی را پشتیبان و حامی مقام معظم رهبری معرفی کرد و گفت: پس از رحلت جانگداز امام راحل و معرفی آیت الله سید علی خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله هاشمی رفسنجانی نخستین کسی بود که از معظم له را حمایت کرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی آغاز دوستی آیت الله هاشمی رفسنجانی با مقام معظم رهبری را 59 سال پیش در بین الحرمین در کربلای معلی، عنوان کرد و گفت: به فرموده معظم له در طول این سال ها هیچ عاملی نتوانست بین این 2 یار قدیمی جدایی بیندازد.
وی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره خود را مطیع و فرمانبردار رهبر معظم انقلاب می دانست و این اخلاق پسندیده آیت الله هاشمی رفسنجانی خار چشم دشمنان نظام اسلامی به خصوص منافقان کور دل بود.
امام جمعه اراک، دوران هشت ساله ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی را طلایی ترین دوران تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در جریان جنگ تحمیلی زیرساخت های پنج استان کشور به طور کلی تخریب شد اما ، با انتخاب آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان ریاست جمهوری کشور در مدت زمانی کوتاهی زیرساخت های آسیب دیده را بازسازی کرد.
وی، تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را از خدمات ماندگار آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: بیش از 100 هزار نفر در این مرکز علمی مشغول به کار هستند و وجود دانشگاه آزاد اسلامی بار سنگینی را از دوش دولت برداشت.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: آحاد جامعه ایران اسلامی وظیفه دارند در آیین تشییع و تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی شرکت کنند و این آیین باید به عنوان نمایش وحدت و یکپارچگی ملت چشم دشمنان نظام اسلامی را کور کند.
وی تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی باید بدانند، اگر چه اختلاف نظر و اختلاف سلیقه در کشور ایران اسلامی وجود دارد اما ملت سلحشور ایران در مسائل حساس، منافع ملی را بر منافع شخصی و حزبی خود ترجیح داده و تا آخرین نفس از آرمان های امام راحل، شهدای گرانسنگ و منویات مقام معظم رهبری صیانت می کنند.
در این آیین پیام تسلیت مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز قرائت شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع و به لقاء الله پیوستند.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار شهرستان ها