Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: احياي فرهنگ ايراني اسلامي در جامعه وظيفه اصلي متوليان فرهنگي است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: احیای فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه وظیفه اصلی متولیان امور فرهنگی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و ایمان به خدا در همه امور و فعالیت های کشور باید سرلوحه فعالیت همه ارگان های دولتی، مردم و نهادهای مختلف کشور قرار گیرد.
وی ادامه داد: دشمنان اسلام، آل سعود، اسرائیل و داعش با توطئه های پلید به دنبال ایجاد فساد، ولنگاری فرهنگی و دورکردن جوانان کشور از اسلام و قرآن هستند که نیاز است آحاد مردم به خصوص نسل جوان در برابر تهاجم های فرهنگی دشمنان هوشیار باشند.
امام جمعه اراک بیان کرد: مردم، نهادهای انقلاب، اطلاعاتی، سیاسی و انتظامی باید در راستای آرمان های امام (ره)، انقلاب و شهدا تلاش کنند و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بیش از پیش گسترش دهند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: حمایت از حجاب، اخلاق و تحکیم بنیان خانواده جزء مقدس ترین امور است و دولت، مجلس و مردم باید از این ارزش ها دفاع کنند.
وی با یادآوری سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع) افزود: یکی از برکات وجود آن امام همام وجود مقدس امام زمان(عج) و چراغ هدایت برای مسلمانان، شیعیان و آزادگان جهان است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: افراد به سه گروه با ایمان، تنبل و بی اراده و منافق تقسیم می شود که افراد با ایمان پشتیبان ولایت فقیه، اسلام و قرآن هستند و در برابر توطئه دشمنان هوشیارند.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: مردم به خصوص نسل حوان شهرستان اراک، استان مرکزی و کشور باید همچون افراد با ایمان و هوشیار کانون ایمان، شجاعت باشند و در راستای رفع تنگناها و مشکلات جامعه تلاش کنند.
گرامی داشت سالروز شهادت شیخ نمر به دست آل سعود، شهدای بحرین، یمن، حلب به دست تکفیری ها و دشمنان اسلام از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه اراک بود.
آیین نماز عبادی سیاسی جمعه در 33 نقطه استان مرکزی برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار شهرستان ها