Portal_background_image

آيت الله دري نجف آبادي: ‌بشريت با دامن زدن به انحطاط خود را حلق‌آويز مي‌كند.

‌نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امروزه برهنگی، بی بندوباری، فساد و فحشاء متاسفانه با برخی دیگر از آلودگی‌ها مانند هم‌جنس‌بازی درهم آمیخته است و متاسفانه بسیاری از مقدسات تحت تاثیر اهداف سیاسی و این گونه هرزگی‌ها زیر سوال می‌رود و بشریت خود را با چنین اقداماتی حلق‌آویز می‌کند و به سمت ورطه سقوط و انحطاط حرکت می‌کند.

آیت الله دری نجف آبادی: ‌بشریت با دامن زدن به انحطاط خود را حلق‌آویز می‌کند.

 ‌نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امروزه برهنگی، بی بندوباری، فساد و فحشاء متاسفانه با برخی دیگر از آلودگی‌ها مانند هم‌جنس‌بازی درهم آمیخته است و متاسفانه بسیاری از مقدسات تحت تاثیر اهداف سیاسی و این گونه هرزگی‌ها زیر سوال می‌رود و بشریت خود را با چنین اقداماتی حلق‌آویز می‌کند و به سمت ورطه سقوط و انحطاط حرکت می‌کند.

‌آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ‌با اشاره به فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: موضوع هفته عفاف و حجاب یک کار بسیار با ارزش است و تاکید بر پاسداری از ارزش‌ها و مقابله با بی‌بندوباری و ولنگاری هم یک ضرورت است و هم یک وظیفه و تکلیف بزرگ اسلامی انقلابی دینی و مردمی و به هر صورت تاکید بر این مسئله تاکیدی بسیار بجاست.

وی با تاکید بر اهمیت داشتن مسئله حجاب در فرهنگ اسلامی و بالاتر از آن عفاف که یک مفهوم وسیع‌تر دارد، تصریح کرد: عفاف در امور مالی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و همه زمینه‌ها مورد توجه است و یکی از شاخه‌هایی که هم به آقایان و هم به بانوان اختصاص دارد، یک موضوع عمیق اسلامی بلکه انسانی و الهی است و ضرورت دارد که همه جوامع بشری به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

به گفته آیت‌الله دری نجف‌آبادی، عفت برای همگان یک سرمایه معنوی و گران‌سنگ است که با هیچ سرمایه دیگری قابل جایگزینی نیست و جای این سرمایه با عظمت را نمی‌گیرد.

وی با اشاره به نامه 45 نهج البلاغه شریف که امیرالمومنین(ع) به عثمان بن حنیف انصاری نوشتند، گفت: در این نامه مولای متقیان در مورد شرایط زندگی خویش نامه نوشتند با این موضوع که امام شما با دو قرص نان و دو لباس ساده زندگی می‌کند و بعد فرمودند شما نمی‌توانید مثل من زندگی کنید، اما می‌توانید علی(ع) را در چهار مسئله یاری کنید.

امام جمعه اراک ورع و پرهیزکاری، اجتهاد و کوشش در همه زمینه‌های اخلاقی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و بین المللی و نیز عفت و عفیف بودن را از مواردی بیان کرد که در این نامه مورد تاکید قرار گرفته است و افزود: انسان باید دارای زبان عفیف، چشم و گوش عفیف، ثروت عفیف، خانواده و جامعه عفیف بوده و دور از هرزگی و آلودگی باشد.

وی با اشاره به اینکه معنی واقعی عفاف صیانت اخلاقی، اعتقادی و خانوادگی اجتماعی است، تصریح کرد: حجاب و عفاف مانند دژ محکمی است که کشوری را در برابر تهاجم دشمن پاسداری می‌کند و مانند پدافند عامل و غیرعاملی است که اگر دشمنی از زمین و هوا و دریا حمله کرد، این ملت هویت و اقتدار و قوام خود را حفظ و صیانت کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف صیانت در برابر هرگونه آلودگی، انحطاط و سقوط است و با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی عفاف به معنای سداد نیز تعبیر شده است، افزود: این بدان معناست که  یک جامعه‌ در جهت منافع عالی و مصالح عالی قدرتمند عمل کند تا تحت هیچ عنوانی نتوانند در آن جامعه نفوذ کنند و زهرریزی کرده و جامعه را به سوی آلودگی و انحطاط بکشانند.

وی تاکید کرد: اگر در گذشته بار سیاسی عفاف و حجاب کم‌رنگ بوده است، اما امروزه مخصوصا با توجه به فضای مجازی و توطئه‌های استکبار جهانی کاملا اهداف و بار سیاسی بر آن مترتب است و در حقیقت امروز دو فرهنگ مقابل یکدیگر قرار گرفته است. یک طرف سکولاریسم و تبلیغات تهاجم فرهنگی بیگانه، استکبار و صهیونیسم و یک طرف نیز عفاف و حجاب و تقواست.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که در دنیای غرب عفاف نیست بلکه در مکتب تمامی ادیان انبیای الهی مانند مسیحیت، یهودیت و ... عفاف و حجاب یک سرمایه است، منتهی دست‌های پیدا و ناپیدا و پلید و غیرپلید در صدد هستند مرزهای عفاف، عصمت و تقوا و مرزهای عزت، صیانت و هویت و سربلندی ملت‌ها را در هم بشکنند.

وی بیان کرد: امروز در جامعه ما عفاف و حجاب نمادی از اعتقادات و دین باوری و مبانی سیاسی و پاسداری ما از حریم دین و قرآن و هویت اسلامی و انقلابی ماست و باید سعی کنیم این سرمایه بزرگ را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم در این هفته که به نام عفاف و حجاب نامگذاری شده است بتوانیم با تبیین ابعاد نورانی مسائل مربوط به حجاب و عفاف و تقوا و عصمت و ورع و حیای در دین از منافع ملی و شخصیت فردی و اجتماعی پاسداری و صیانت کنیم و با باورهای عمیق دینی و اخلاقی در برابر دشمنان جهان بایستیم.

امام جمعه اراک در ادامه با اشاره به جریان کشف حجاب رضاخان و وقایع مسجد گوهرشاد مشهد نیز گفت: در جریان کشف حجاب اجباری رضاخان و بستن مسجد گوهرشاد به رگبار و دستگیری علما و بزرگان نیز باید گفت که رضاخان تحت تاثیر آتاتورک و غیره بود و او هم تحت تاثیر ناسیونالیسم غلط یا غرب‌زدگی بود، ولی واقعا نه آتاتورک هیچ دستاوردی برای ملت بزرگ ترکیه داشت و نه توسط رضاخان برای ملت ایران دستاوردی حاصل شد، جز اینکه به بی‌بندوباری و فساد و فحشا دامن بزنند.

وی در ادامه با اشاره به دامن زدن فضای مجازی به واژه‌هایی دور از عفاف و حجاب گفت: ما برای اینکه بخواهیم از هویت، استقلال و اقتدار خود صیانت کنیم باید در حوزه مفاهیم عفاف و حجاب و تقوا سرمایه‌گذاری کنیم. معلمان ما باید نقشه‌های دشمنان را در حوزه تهاجم فرهنگی برای دانش آموزان افشا کنند و از سنین دانش آموزی این مسئله را مورد تاکید قرار دهند.

دری نجف‌آبادی گفت: چارلی چاپلین این هنرمند معروف طنزپرداز که یک عمر دنیا را خندانده است، در تذکری به دخترش در خصوص برهنگی و بی‌بندوباری که بزرگترین مشکل دنیای بشر است، هشدار می‌دهد.

وی تصریح کرد: امروزه برهنگی، بی بندوباری، فساد و فحشاء متاسفانه با برخی دیگر از آلودگی‌ها مانند هم‌جنس‌بازی درهم آمیخته است. متاسفانه بسیاری از مقدسات تحت تاثیر اهداف سیاسی و این گونه هرزگی‌ها زیر سوال می‌رود و بشریت خود را با چنین اقداماتی حلق‌آویز می‌کند و به سمت ورطه سقوط و انحطاط حرکت می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه با تاکید بر اینکه خداوند متعال زن و مرد را برای حیات طیبه و تداوم نسل بشر آفریده است نه اینکه به سوی انحطاط و هرزگی بروند، گفت: ‌اما متاسفانه امروزه سردمداران و مستکبرین غرب دست به دست هم داده اند تا بشریت را به جای اینکه به سوی قله‌های حیات طیبه هدایت کنند، به سوی منجلاب گناه و آلودگی ببرند.

وی تصریح کرد: اسلام محیط جامعه را محیط کار و تلاش و ‌محیط خانواده را محیطی برای پرداختن به مسایل ازدواج، زاد و ولد و رفع نیاز جنسی می‌داند. از این رو باید نگاه غلطی که نسبت به جامعه در خصوص غریزه جنسی هست اصلاح شود، چراکه خداوند حکیم که جامعه بشری را آفریده است، برای محیط زناشویی یک تعریف قائل شده‌ و برای محیط اجتماعی نیز تعریف دیگری تبیین کرده است.

به گفته وی، نباید به نام آزادی مرزها شکسته شود و ارزش‌های اسلامی خدشه‌دار شده و بی بندوباری ترویج پیدا کند.

امام جمعه اراک با اشاره به تاکید اسلام بر حجاب به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد: ایشان فرمودند‌ امت خویش را به سه مسئله هشدار می‌دهم که اولین آن گمراهی پس از معرفت و شناخت است که اگر چنین موضوعی تجلی پیدا کند، جامعه دچار انحراف می‌شود.

وی هشدار دوم پیامبر اسلام(ص) را نسبت به بروز فتنه بیان کرد و گفت: فتنه‌هایی به نام فتنه بی‌بندوباری و هرزگی با فتنه های آل سعود، اسرائیل و داعش دامن زده می‌شود و بسیاری از جوامع بشری را دچار انحطاط، انحراف و سقوط می‌کند.

وی بیان کرد: سومین مسئله که پیامبر بزرگوار اسلام در خصوص آن اظهار نگرانی می‌کند و به امت اسلامی هشدار می دهد، شهوت بطن و فرج است. بی بندوباری اخلاقی، مالی، اقتصادی و بی بندوباری در دریافت حقوق‌های نجومی و بیت‌المال یا در ارتباط با زن و مرد و دختر و پسر و محیط اجتماعی خطر بزرگی است که بشریت را تا لبه سقوط می‌کشاند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه افضل عبادات عفت بطن و فرج است و در برابر آن بی بندوباری‌هاست که ویرانگر است، گفت: در یک روایتی پیامبر فرمودند " اسلام برهنه است و حیا لباس آن بوده و زینت اسلام عفاف است و مردانگی اسلام در عمل صالح و ستون اسلام ورع و پرهیزکاری است."

وی در ادامه گفت: باید اندیشمندان، صاحبنظران و رسانه‌هایی که انگیزههای الهی و دینی دارند تلاش کنند تا در خصوص مفاهیم عالی حجاب و عفاف روشنگری کنند تا جامعه تحت تاثیر تهاجم فرهنگی دشمن قرار نگیرد.

وی تصریح کرد: اسلام دین پاکی و پاکیزگی است و سلامت از هر گونه آلودگی و مراقبت از آلودگی جزو مقدس‌ترین وظایف دینی و اخلاقی  اعتقادی ماست.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: آحاد مختلف مردم جامعه، دستگاه‌های تبلیغاتی و فرهنگی در برابر این خطرات و دغدغه‌ها مسئولیت دارند و اگر کسی تحت تاثیر بیگانگان قرار می‌گیرد، باید به وی هشدارهای لازم را داده و از جامعه و محیط اجتماع در برابر ترفندهای توطئه‌انگیز صیانت کنیم.


دسته بندی

مسئول سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه