Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: ابرقدرت ها بايد به آرمان ها و ارزش هاي اسلامي احترام بگذارند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ابرقدرت ها و در راس آن آمریکا باید به آرمان ها و ارزش های والای دین مبین اسلام احترام بگذارند و از دخالت در امور مسلمین بپرهیزند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی افزود: ایالات متحده آمریکا در سال های گذشته با سازماندهی و پشتیبانی گروهک های تکفیری ضربه های جبران ناپذیری به جهان اسلام وارد کرده که این رفتار برخاسته از بدخواهی و زیاده خواهی است و از مراودات انسانی و بشردوستانه به دور است.
وی ادامه داد: ایالات متحده آمریکا باید در روابط بین المللی به خصوص در ارتباط با جهان اسلام خود را اصلاح کند و با خلوص نیت در محافل بین المللی حاضر شود چرا که در غیر این صورت جهان اسلام پاسخی دندان شکن به این کشور خواهد داد.
امام جمعه اراک در خصوص عکس العمل جدید پارلمان آمریکا به مقوله برجام نیز گفت: آمریکایی ها باید دست از فشارهای احمقانه خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بردارند و به برجام که نتیجه تلاش شبانه روزی ایران و1+5 است احترام بگذارند و نسبت به رفع تحریم های ظالمانه در اسرع وقت اقدام کند.
وی در ادامه سخنان خود گفت: ملت ایران به هیچ عنوان به آمریکا خوش بین نیست چرا که این کشور از 28 مرداد سال 1332 تا کنون در کودتا و جریان های مختلف، همواره در صدد ضربه زدن به ایران بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری تکیه بر توان و داشته های داخلی تنها راه سعادت ملت ایران است، بنابراین مسئولان باید به جای برنامه های حاشیه ای و جناح بازی های سیاسی در راستای آبادانی کشور با تکیه بر ظرفیت های داخلی گام بردارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به 16 آذر و روز دانشجو اشاره کرد و گفت: این روز بزرگ یادآور بلوغ فکری آحاد ملت ایران اسلامی به خصوص قشر فرهیخته جامعه است.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: دانشجویان باید با الگو گیری از جنبش دانشجویی در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، تمام تلاش خود را در راه آبادانی ایران اسلامی به کار بگیرند.
وی تاکید کرد: دانشجویان باید با تیز هوشی و درایت منحصر به فرد خود توطئه های فرهنگی دشمنان ایران اسلامی را تشخیص داده و در راه خنثی سازی آنها گام های اساسی بردارند.
امام جمعه اراک، توسعه همه جانبه کشور را در گرو فعالیت های شبانه روزی حوزه های علمیه و دانشگاه ها دانست و گفت: اگر حوزه و دانشگاه در کنار هم باشند، کشور و ملت مسیر سعادت، ترقی و پیشرفت را در کوتاهترین زمان ممکن طی می کند.
وی در ادامه سخنان خود مناسبت ها را ابزار یادآوری عنوان کرد و گفت: برگزاری مناسبت ها نباید ملت و مسئولان را از اهداف و آرمان های اصلی امام، انقلاب و مقام معظم رهبری دور کند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تشریح بخشی از خطبه قاصعه حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، تکبر و غرور را بدترین صفات آدمی عنوان کرد و گفت: ای بندگان خدا بترسید از این که شیطان، شما را به بیماری تکبر و خودپسندی دچار گرداند.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر 2 هفته یک بار روزهای چهارشنبه در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان، برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه