Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي ارتقاء اعتماد عمومي درجامعه درگروتقويت رابطه ملت، دولت و روحانيت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ارتقاء اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی در جامعه در گرو تقویت روزافزون رابطه ملت، دولت و روحانیت است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک، افزود: روحانیت همواره از گروه های مرجع و نخبه فکری و دینی بوده است و پیوند عمیق این قشر با لایه های مختلف مردم ناگسستنی است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که سطح از ارتباط در حلقه ملت و دولت و روحانیت تقویت شود.
وی ادامه داد: دشمنان با انواع توطئه ها می خواهند بین مردم و روحانیت جدایی بیاندازند، اما ملت موحد و مومن ایران اسلامی هر روز بیشتر از دیروز با قشر روحانی ارتباط برقرار می کنند و پیوند عمیق مردم و جامعه روحانیت ناگسستنی است.
امام جمعه اراک با بیان اینکه تقویت ارتباط مردم با روحانیت و گسترش حوزه های علمیه یکی از خواسته های مقام معظم رهبری است، بیان کرد: مردم، مسئولان و روحانیان باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری بیش از پیش تلاش کنند.
وی اضافه کرد: همه ظرفیت ها و امکانات موجود کشور باید در راستای امیدآفرینی و پمپاژ انگیزه در جامعه به کار گرفته شود به طوری که مردم خود را در ظرفیت های کشور سهیم بدانند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: برخی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در برخورد با اقشار مختلف مردم تواضع و فروتنی نداشته و از جایگاه بزرگی و غرور با مردم برخورد می کنند که این سبک از اخلاق در حکومت اسلامی جایگاهی ندارد.
وی بیان کرد: رفتار مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در برخورد با مردم باید به روشی باشد که بدنه جامعه خود را هر روز به حاکمیت نزدیک تر بدانند و در سایه وحدت و یکپارچگی، مسیر امور هموارتر شود.
امام جمعه اراک با تفسیر بخشی از خطبه قاصعه(192 نهج البلاغه) در نکوهش تکبر و خودپسندی، گفت: شیطان بر حضرت آدم(ع) به جهت خلقت او از خاک، فخر فروخت، و با تکیه به اصل خود که از آتش است دچار تعصب و غرور شد، پس شیطان دشمن خدا و پیشوای متعصب‏ ها و سر سلسله متکبّران است، بنابراین خدمتگذاران در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در هر شرایطی از تکبر و خودپسندی پرهیز کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، شرط بندگی خداوند را خضوع و فروتنی عنوان کرد و گفت: مسئولان و مدیران در جوامع اسلامی باید با الگوگیری از سیره اهل بیت(ع) به خصوص امام علی(ع) خدمتگذاری بی منت و جلب رضایت خداوند را سرلوحه امور خود قرار دهند.
وی، رژیم آل سعود را به عنوان غده سرطانی جهان اسلام معرفی کرد و گفت: این رژیم خودفروخته و جعلی خود را خادم حرمین شریفین می دانند اما به هیچ یک از دستورات الهی عمل نمی کنند و با تمام وجود با همکاری اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار کمر به نابودی اسلام شریف بسته اند.
آیت الله دری نجف آبادی با یادآوری حادثه تلخ منا و شهادت طیف بزرگی از زائران بیت الله الحرام، بیان کرد: این حادثه تلخ بر اثر بی تدبیری و بی کفایتی سردمداران آل سعود به وقوع پیوست اما تکبر و غرور سران این رژیم جعلی و به ظاهر اسلامی باعث شد تا حتی آن ها یک عذرخواهی نیز از خانواده های داغدار که از همه جهان اسلام بودند، انجام ندهند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود ابلاغ سیاست های 16 گانه مقام معظم رهبری در خصوص ازدواج و خانواده را چراغ راه همه مسئولان عنوان کرد و گفت: این 16راهبرد و سیاست باید ابتدا برای مردم و مسئولان فرهنگی جامعه و شورای فرهنگ عمومی استان تشریح و تبیین شده و پس از آن بدون هیچ گونه حرف و حدیث و برگزاری نشست های تخصصی و کاربردی، در جامعه عملیاتی شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه