Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: اشاعه سبك زندگي قرآني كليد رهايي جامعه از آسيب هاي اجتماعي است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تدبر در قرآن و اشاعه سبک زندگی اسلامی و ایرانی کلیدنجات جامعه از هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در دفتر امام جمعه اراک، افزود: دستورات، قوانین و الگوهای معرفی شده در قرآن، انسان را به سعادت دنیوی و اخروی هدایت می کند و گسترش فرهنگ قرآن در جامعه می تواند توطئه های فرهنگی دشمنان را خنثی کند.
وی ادامه داد: قرآن کریم گنجینه ای غنی در آموزه های اخلاقی و راه معرفتی برای دستیابی به خوشبختی و تعالی است و باید در زندگی فرد فرد جامعه نهادینه شود.
امام جمعه اراک اظهار کرد: دستیابی به تحول فرهنگی در جامعه نیازمند بستر قرآنی و معنوی و نشر مفاهیم ناب دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که در این راستامتولیان حوزه فرهنگ و جامعه روحانیت وظیفه خطیری بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: اساس نظام جمهوری اسلامی ایران برپایه فرهنگ اصیل اسلام و قرآن و اهل بیت (ع) پایه گذاری شده و به همین منظور باید تلاش کنیم با همکاری دستگاه های فرهنگی زمینه توسعه هرچه بیشتر این فرهنگ ارزشمند فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: امام راحل با بهره گیری از تعالیم قرآن کریم همه سختی ها و مشکلات را متحمل شدند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و امروز آحاد جامعه به خصوص جامعه روحانیت وظیفه دارند با اشاعه فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) در جامعه در راستای حفظ ارزش های این نظام الهی گام بردارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین روز درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: رئیس فقید مجمع مصلحت نظام از آغاز نهضت امام راحل و روزهای سخت مبارزه و تظاهرات بر علیه رژیم شاهنشاهی همواره یکی از برنامه ریزان مبارزات بود و نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند.
امام جمعه اراک بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بودند که خدمات ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است و مسئولان باید از روحیه خدمتگذاری این مجاهد نستوه الگوبرداری کنند.
کلاس تفسیر قرآن مجید توسط نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هر هفته روز های پنجشنبه برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه