Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: تقوا و اخلاق مهمترين سرمايه‌هاي نظام اسلامي در برابر دشمن است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تقوا و اخلاق مداری مهمترین سرمایه های نظام اسلامی در برابر هجمه های دشمن است و همه ما باید در مسیر دین و قرآن حرکت کنیم.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک با اشاره به فرارسیدن ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در عرصه های مختلف همواره حمایت حداکثری خود را از نظام اسلامی و ولایت به اثبات رسانده اند و امسال نیز با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یک بار دیگر اتحاد و انسجام خود را به جهان نشان می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: حضور مردم در این راهپیمایی به معنای حمایت همه جانبه از آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل و صیانت از خون شهدا است و اینگونه به دشمن ثابت می شود که توطئه های آنها بی فایده است.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: دشمن باید بداند که هرگز نمی تواند در ما نفوذ کند و این را بایستی در روز ۲۲ بهمن با صدای بلند اعلام کنیم که ما همچنان خواهان عزت و استقلال هستیم.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: برخورداری از تقوای الهی که در دین مبین اسلام همواره بر آن تاکید شده از مهمترین شاخصه هایی است که ما در برابر دشمن ایمن می کند و در حقیقت تقوا و اخلاق سرمایه هایی مهمی برای جامعه ما هستند.

وی تصریح کرد: اگر تقوا نداشته باشیم نه دنیا را خواهیم داشت و نه آخرت را، چراکه در مسیری غیر از مسیر حق گام می گذاریم و دشمن نیز به راحتی به ما آسیب می زند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: اسلام ناب محمدی همیشه جاودان خواهد ماند و دشمن هر چه تلاش کند نمی تواند این شجره طیبه را از بین ببرد، ما نیز باید از مسیر حق غافل نشویم و از دین صیانت کنیم.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: انقلاب اسلامی نیز همواره همین آرمان ها یعنی تقوای الهی و اخلاق مداری را دنبال می کند و ضروری است که نسل جوان به کسب تقوا توجه زیادی داشته باشند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: قرآن راه صحیح را به همه ما نشان داده، بنابراین تکلیف ما است که در مسیر صحیح قدم بگذاریم تا بتوانیم با قدرت در برابر دشمن بایستیم و در دنیا و آخرت سعادتمند باشیم.

وی بیان کرد: در این رابطه مسئولان و مدیران نیز در نظام اسلامی تکلیف سنگینی دارند و نباید از مسیر تقوای الهی و عدالت خارج شوند، علاوه بر این بایستی برای مقابله با مسائلی همچون آسیب های اجتماعی و مشکلات معیشتی که اخلاق مداری را در جامعه تحت الشعاع قرار می دهد برنامه ریزی و اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین کنگره بزرگ شهدای استان مرکزی در سال آینده گفت: نباید فراموش کنیم که هر چه داریم به سبب ایثارگری ها و خون شهیدان است و در حقیقت آرامش و امنیت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم، خوشبختانه در دهه فجر امسال از ۶۰۰ خانواده شهید در استان مرکزی بازدید و دلجویی شد که اقدام شایسته ای است.

آیت الله دری نجف آبادی همچنین با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) یادآور شد: دخت گرامی نبی مکرم اسلام(ص) یکی از متعالی ترین شخصیت ها در طول تاریخ است که باید همه ما به ویژه بانوان و دختران از آن بانوی بزرگ و سیره زندگی ایشان الگو بگیریم.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه