Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: توجه به تعاليم آسماني و قرآني عامل كاهش ناهنجاري هاي اجتماعي است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: توجه به تعالیم آسمانی و ترویج آموزه های معنوی و قرآنی عامل کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مهم ترین عامل فاصله گرفتن از قرآن، گسترش گناه در جامعه است و اگر مردم با مفاهیم قرآن انس بگیرند، جرم و گناه از جامعه رخت برمی بندد.
وی ادامه داد: آشنا کردن افراد با فرهنگ والای قرآن و بهره گیری از مفاهیم بلند آن امری ضروری است که دستگاه های متولی این امر باید با ظرافت خاص آن را دنبال کنند.
امام جمعه اراک اضافه کرد: کتاب آسمانی قرآن به دلیل بهره گیری از افکار و اندیشه‌های آسمانی در طول تاریخ در هر عرصه و برهه ‌ای از زمان باید زنده بماند تا بشر را از گمراهی نجات دهد.
وی اظهار کرد: قرآن کتاب زندگی و عامل سعادت بشری در دنیا و آخرت است و با عمل کردن به رهنمودهای این کتاب آسمانی رستگاری بشر میسر می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: نشر معارف و آموزه های قرآنی در بین آحاد مردم و در سطوح مختلف می تواند یک حرکت بی نظیر در راستای احیاء فرهنگ اسلامی در جامعه باشد که مسئولان فرهنگی باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
وی یادآوری کرد: نهادینه کردن نشر مبانی قرآن کریم در جامعه یکی از راهکارهای موثر مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب است.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه