Portal_background_image

خود اتكايي و كارآفريني محور برنامه هاي كشور در گام دوم انقلاب باشد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن سال 1398 گفت: خود اتکایی و کارآفرینی در سایه هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری محور برنامه های مردم و مسئولان در گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در این پیام آورده است: مقام معمظ رهبری با درآیت منحصر به فرد خود سال جاری را با عنوان رونق اقتصادی و رونق تولید نامگذاری نمودند که تحقق این شعار تنها با گسترش کارآفرینی با تکیه بر ظرفیت های داخلی امکانپذیر است.

در ادامه این پیام آمده است: کشور ایران اکنون در کارزار اقتصادی با استکبار جهانی قرار دارد و تنها راه خنثی سازی توطئه های اقتصادی دشمنان کارآفرینی و تکیه بر ظرفیت های داخلی است.

آیت الله دری نجف آبادی در این پیام آورده است است: مسئولان و کارگزارن نظام اسلامی باید برای گام دوم انقلاب اسلامی برنامه های کارشناسی و مدون تدوین کرده و در طول 10 سال کشور را به رشد اقتصادی هشت درصد برسانند و با تقویت ارده ها و همت های بلند می توان در هر سال 10 درصد به این هدف والا دست یافت.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: میدان تولید، اشتغال و کارآفرینی جهاد اکبرمحسوب می شود و همانطور که رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مقابل رژیم بعثی مقاومت کردند امروز هم آحاد جامعه به خصوص مراکز علمی و صنعتی باید در راستای خنثی سازی توطئه های اقتصادی استکبار جهانی بیش از پیش تلاش کنند.

در ادامه این پیام آمده است: رشد اقتصادی هشت درصد، نرخ بیکاری هفت درصد، اشتغال مولد، کارآیی و کارآفرینی، بهره وری مناسب، نقدینگی تولید محور، برخورد با هر گونه فسا مالی، جلوگیری از قاچاق کالا، حذف هزینه های سرباری و توسعه صادرات راه های رسیدن به توسعه پایدار و اعتلای جمهوری اسلامی ایران است که باید در سال 98 مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.  

در بخش دیگری از این پیام آمده است: توجه به تولید ملی به عنوان عامکل اصلی تقویت اقتصاد ملی نیز باید یکی از برنامه های مسئولان در سال جاری باشد و تولید ملی ضمت تامین نیازهای داخل باید ظرفیت صادرات به نقاط مختلف جهان را نیز داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این پیام آورده است: صادرات مواد خام از قبیل نفت و میعانات گازی باید تبدیل به صادرات کالاهای نهایی و فرآوری شده باشد و در این رهگذر نقش دانشگاه، مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان بیش از دیگر اقشار جامعه تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه این پیام آمده است: دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان باید برای قطع ریشه های وابستگی و تامین زنجیره ای کردن کالاها، صنایع و صادرات و منظومه ای کردن نیازها و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود تلاش کنند.

آیت الله دری نجف ابادی در بخش دیگری از این پیام آورده است: تخصیص بهینه منابع دارزی کشوراز دیگر موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که کشوربا محدودیت ارزی مواجه است و باید برای تخصیص آن تدبیر شود و منابع ارزی کشور نباید صرف واردات کالاهای لوکس و غیر ضروری شود.

در ادامه این پیام آمده است: ساماندهی و مدیریت نقدینگی نیز یکی دیگر از مسائل مهمی است که دولت باید برای آن برنامه ریزی کند و هدایت آن به سمت و سوی تولید می تواند اقدام موثری باشد که مسئولان باید برای تحقق آن برنامه ریزی کنند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: نظام بانکی کشور نیز باید در خدمت اهداف نظام اسلامی، قانون اساسی، اقتصاد مقاومتی و قانون بانکداری اسلامی باشد و تسهیلات و منابع موجود باید در راستای تولید و حل مشکلات فعالان اقتصادی پرداخت شود.

در ادامه این پیام آمده آست: کشور ایران یک صدم جمعیت جهان را در خود جای داده است و باید به همین سهم حتی بیشتر از آن در بازارهای اقتصادی جهانی نیز سهمیم و تاثیر گذار باشد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: کشور ایران به جایی رسیده که می تواند بیشتر از مصرف داخلی تولید کند و مازاد محصول تولیدی را به کشورهای دیگر صادر داشته باشد که این مهم باید در دامنه ای گسترده تر همراه با کیفیت و قیمت رقابت پذیر تولید تا بتوانیم از این طریق برای کشور درآمد ارزی و ارزش افزوده ایجاد کنیم.

در ادامه این پیام آمده است: رونق اقتصادی نشاط اجتماعی و رضایتمندی آحاد جامعه، تقویت انگیزه و امید نسل جوان و عناصر کارآفرین و سرمایه گذار، صنعتگران و تولید کنندگان را به دنبال دارد و مسئولان و کارگزاران نظام باید بدانند، آنچنان که در راستای مهار تورم برنامه ریزی می کنند باید نگاهی هم به رونق و رشد اقتصادی ، سرمایه گذاری و تقویت تولید ملی داشته باشند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: مسئله اقتصادی کشور در سال های اخیر دغدغه اصلی رهبرمعظم انقلاب است و با نامگذاری سال های های متمادی وئ ارائه راهبردهای مدون سعی راهکارهای مهمی را به مسئولان ارائه می نمایند، بنابارین مسدولان نیز باید با تکیه بر هدایت های معظم له، آحاد جامعه و ظرفیت های موجود کشور در راستای تحقق منویات معظم له حرکت کنند.

در ادامه این پیام آمده است: بر اساس شعار سال رونق اقتصادی و رونق تولید بسیار مسئله مهمی است و باید به جای حاکم کردن رکود در جامعه با همت بلند در راستای رونق حرکت کرده و شرایط تورم رکودی را به رونق و توسعه اقتصادی تبدیل کرد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: نباید در رهگذر مهار تورم، رکود بر جامعه تحمیل شود بلکه باید با قدرت رونق اقتصادی را دنبال کنیم چرا که دشمن به دنبال توطئه پراکنی برای مهار رونق اقتصادی کشور ما است بنابراین باید با برنامه ریزی های مدون و کارشناسی نسبت به تحقق این مهم گام برداریم.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه