Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك شفافيت عملكرد دستگاه هاي اجرايي گام نخست اعتماد سازي است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: شفافیت عملکرد دستگاه های اجرایی گام نخست جلب اعتماد عمومی و در نهایت توسعه همه جانبه کشور است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان مرکزی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در این استان افزود: سلامت اداری به عنوان یک اصل مهم خدمتگذاری نیز باید مورد توجه مسئولان این نهاد قرار بگیرد.

وی ادامه داد: عملکرد بخش خصوصی و اصناف مختلف باید به صورت ویژه از سوی اداره کل مالیاتی مورد ارزیابی قرار گیرد و کسانی که در نوسانات قیمت ها سود سرشار می برند باید بیشتر از بقیه مالیات پرداخت کنند. 

امام جمعه اراک بیان کرد: بیش از 80 درصد کسبه در استان مرکزی خرد هستند که همواره اداره کل امور مالیاتی و دستگاه های نظارتی 20 درصد کسبه عمده را به حال خود رها می کنند و به دنبال دریافت مالیات از کسبه خرد هستند در صورتی که این مهم علاوه بر کاهش بنیه اقتصادی کسبه خرد عدالت اجتماعی را نیز زیر سوال می برد.

وی گفت: سهم شهرداری ها از درآمدهای مالیاتی نیز باید به صورت کارشناسی پرداخت شود و بعد از پرداخت نیز باید از سوی دستگاه های نظارتی مورد ارزیابی قرار بگیرد تا اموال بیت المال در جای مناسب و به دور از هر گونه اسراف هزینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سلامت سیستم اداری در اداره کل امور مالیاتی باید به گونه ای باشد که چنانچه یک نفر کوچکترین خطایی کرد برای همگان مشخص و بر اساس قانون با وی برخورد شود.

وی ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده نیز باید به صورت ضابطه و بر اساس توان کسبه و تولیدکنندگان در نظر گرفته شود چرا که افزایش این مهم نارضایتی عمومی را به دنبال خواهد داشت.

 

 


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار شهرستان ها