Portal_background_image

خطيب جمعه اراك: مبارزه با واردات بي رويه نخستين گام در حمايت از توليد داخلي است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مبارزه با واردات بی رویه و قاچاق کالا نخستین گام در حمایت از تولید داخلی است که بایستی به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال جاری تحت عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، اصلی ترین قدم در این راستا جلوگیری از قاچاق کالا و واردات محصولاتی است که در داخل تولید می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: آحاد جامعه به ویژه مسئولان باید در این زمینه به طور جدی برنامه ریزی، سرمایه گذاری و اقدام کنند و اینگونه نباشد که در حد شعار به این مساله پرداخته شود.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: از سوی دیگر باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در کشور ترویج شود تا اقبال عمومی نسبت به این موضوع افزایش پیدا کند.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: برای تحقق این مساله ضروری است که تولیدکنندگان داخلی افزایش کیفیت محصولات تولیدی و رقابت پذیری تولیدات خود را ارتقا دهند تا بتوان فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را اشاعه داد و این مهم نیازمند عزم جدی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به مشکلات برخی از صنایع استان مرکزی که طی سال های گذشته خصوصی سازی شده و هم اکنون با چالش هایی روبرو هستند، تصریح کرد: تجربه استان مرکزی در رابطه با خصوصی سازی صنایع نشان داده که این اقدام نه تنها مشکلی را از واحدهای صنعتی رفع نکرده بلکه باعث بروز مشکل شده است.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: با توجه به این مشکلات که هنوز هم تدبیر کارسازی برای رفع آنها اتخاذ نشده و به قوت خود باقی است، انتظار می رود مسئولان کشور در سال جاری، اقدام پیگیرانه و جدی در این زمینه به انجام برسانند و دولت و مجلس این مهم را در دستور کار قرار دهند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه همه ما باید در راستای حفظ دستاوردها و داشته های ارزشمند انقلاب و نظام اسلامی همت داشته باشیم، گفت: این دستاوردها به سختی و با خون شهدای گرانقدر به دست آمده و امروز که دشمن با تمام توان تلاش دارد آن را از ما بگیرد، باید با هوشیاری این دسیسه ها را بی اثر کنیم و در مسیر پیشرفت و توسعه قدم برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دشمنان نیز باید بدانند که دست آنها برای امت و نظام اسلامی ایران رو شده و به این سبب آحاد جامعه برای مقابله با دشمنی ها آماده و منسجم هستند.

آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه امروز جلوگیری از ریخت و پاش و اسراف ضرورت جامعه است، بیان کرد: یکی از عرصه هایی که در کشور به شدت نیازمند رعایت صرفه جویی در آن هستیم، مصرف آب است، در این زمینه استان مرکزی نیز مستثنی نیست، چراکه در سال زراعی جاری با کمبود بارش در سطح استان مواجه هستیم.

امام جمعه اراک ادامه داد: این مساله در راستای جلوگیری از بروز بحران شدید کمبود آب در سال های آتی باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد وگرنه با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین با اشاره به ماه رجب و فرارسیدن موعد برگزاری آئین معنوی اعتکاف تصریح کرد: همه ما باید از این ماه پربرکت در راستای تهذیب نفس و توبه به درگاه خداوند متعال بهره بگیریم و از برکات معنوی این ماه به نحو مطلوب برخوردار شویم.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به فرارسیدن روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه عنوان کرد: ۱۲فروردین که به نام روز جمهوری اسلامی نام گذاری شده یادآور حضور میلیونی مردم ایران و رای حداکثری به جمهوری اسلامی است که باید این داشته ارزشمند را حفظ کنیم، در روز ۱۳فروردین نیز که به نام روز طبیعت نام گذاری شده، انتظار می رود مردمی که در دامان طبیعت حضور می یابند، از آسیب به عرصه های طبیعی خودداری کرده و به محیط زیست صدمه وارد نکنند.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه