Portal_background_image

متن خطبه هاي نماز جمعه 94/07/24

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُلِلَّهِ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعِينُهُ وَ نُؤمِنُ بِه وَ نَتَوَکّلَ عَلَيه ِوَ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ شُرُورِأَنْفُسِنَا وَ مِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا مَنْ يَهْدِي اللَّهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ وَ مَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ وَأَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَاشَرِيكَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنّ َمُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ. اُوصيکُم عِبادَالله وَ نَفْسي بِتَقْوَي الله وَ اُخوّفکُم مِن عِقابِه

عزيزانم! همه شما عزاداران آستان مقدس سيد الشهدا (ع) و نفس حقير خود را به تقواي الهي توصيه مي کنم. ماه شريف محرم، ماه انس بيشتر با اهل بيت (ع)، ذکر اهل بيت (ع)، توسل به دامان پربرکت اين خاندان است و اين بدين معناست که روحيه تقوا را در خود ارتقا داده و با اهل تقوا نزديک شد. اتقوا الله و کونوا مع الصادقين

هر چه انسان از نظر تقوا کاملتر و جدي تر باشد، حريم او با اهل بيت (ع) نزديک تر مي شود. هر چه تقوا کمتر باشد، فاصله با اهل بيت (ع) بيشتر مي شود. بايد تلاش شود که در اردوگاه اهل تقوا، يقين و صبر که اردوگاه اهل بيت (ع) است پذيرفته شود. تقوا و صبر، انسان ها را از حضيض ذلت به اوج عزت مي رساند. تقوا و صبر، يوسف (ع) را از زندان به مقام نخست وزيري و مسئوليت مصر مي رساند. قرآن کريم کريم در توصيف حضرت يوسف (ع) مي فرمايد:

إِنَّهُ مَنْ يَتَّقِ وَ يَصْبِرْ فَإِنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنينَ؛ هر کس تقوا پيشه کند، و شکيبايي و استقامت نمايد، (سرانجام پيروز مي شود) چرا که خداوند پاداش نيکوکاران را ضايع نمي کند!» (يوسف، 90)

تقوا و صبر، مساوي با نيکوکاري و احسان و مقام محسنين است. در مورد مقام محسنين مي فرمايد:

إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَريبٌ مِنَ الْمُحْسِنينَ؛ زيرا رحمت خدا به نيکوکاران نزديک است! (اعراف، 56)

إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنينَ؛ که خداوند، نيکوکاران را دوست مي دارد. (بقره، 195)

محسنين يعني کساني که وجود آن ها اهل احسان و نيکي است. يوسف صديق، ابراهيم خليل، اسماعيل ذبيح (ع)، پيامبر (ص)، امير المؤمنين (ع)، اهل بيت (ع) هر کدام از محسنين عالم هستند. چه مقامي بالاتر از مقام محسنين است. خداوند نيز محسن است؛ يا محسن، قد اتاک المسيء؛ اي بهترين اهل احسان، يک گنهکار و شرمنده به سوي تو آمده است.

خداوند محسن است؛ تربيت يافتگان دانشگاه خدا و پيامبر (ص) نيز از محسنين هستند؛ رسول الله (ص)، خديجه کبري (س)، فاطمه زهرا (س)، امير المؤمنين (ع) و اهل بيت (ع)، سردمداران اهل احسان هستند. شراط اين که انسان به مقام احسان برسد صبر و تقواست.

قرآن کريم پيشوايان الهي را اهل يقين و صبر ميداند. باور قطعي و شهود قطعي همه عوامل وجود که خدا را در هر حال، در هر مقامي مي ديدند و اهل صبر در راه خدا بودند. يقين عالي ترين درجه ايمان است که گاهي به مقام شهود واقعي مي رسيد که خدا را در هر حال و شرايط مي بينند. همان طور که امير المؤمنين (ع) فرمودند: مَا رَأَيْتُ شَيْئًا إلَّا رَأَيْتُ اللَهَ قَبْلَهُ وَ مَعَهُ وَ بَعْدَهُ؛ «من‌ چيزي‌ را نديدم‌ مگر آنكه‌ قبل‌ از آن‌ و با آن‌ و در آن‌ خدا را ديدم‌.»

اگر انسان به اين مقام برسد که هر چيزي را قبل از اين که ببيند، اصل و ريشه آن را ببيند اگر کسي اين عالم را مي بيند بايد عالم آفرين را ببيند. عالم وجود، عنايت و فبض و فضل خداست. اگر خدا نبود، عالم نبود.

به محض التفاتي زنده دارد آفرينش را / اگر نازي کند از هم فرو ريزند قالبها

او دائم الفضل علي البريه، باسط اليدين بالعطيه است. دست هاي رحمت خدا گسترده است و همه جا تجليات او در عالم وجود است. خداوند ثابت، ازلي و ابدي است، واجب الوجود و صمد است. انسان شب و روز و تابستان و زمستان و جواني و پيري دارد، زندگي و مرگ دارد. سرنوشت انسان در هر لحظه مشخص نيست و شايد در اين لحظه باشد و در لحظه ديگر از دنيا برود. ذات اقدس احديت، هميشگي است. وجود انسان، وجود عارضي و خلقي است که فيض خداست، در مقطعي از زمان و مکان در دنيا فرصت حضور دارد.

اين نگاه امير المؤمنين (ع)، معناي شهود است. ممکن است در جامعه ما برخي افراد به مرحله اي از اين مقام برسند. عالي ترين مرحله شهود، مقام اوليا و انبيا و صلحا و شهدا و صديقين است. ابتدا خدا را و سپس عالم را مي بينند نه اينکه اول، عالم را ببينند و بعد از آن خدا را ببينند اين مقام يقين است که انبيا و اوليا، چنين مقامي دارند لذا امام حسين (ع) در عاليترين مقام يقين است. انساني که در مقام يقين و شهود عوالم وجود است، شهادت و مرگ براي او افتخار است. دعاي عرفه، دعاي شهود و توجه امام حسين (ع) به خداوند است. اگر تمام عرفا و سالکان دنيا با هم جمع شوند توان انشا کردن سخني مانند دعاي عرفه را ندارند. قسمت دوم و چهار صفحه آخر دعاي عرفه اوج دعاست. دعاهاي صحيفه سجاديه و دعاهاي نقل شده از امير المؤمنين (ع)، مقام شهود و عبوديت و بندگي هستند. در ميدان عمل در زمان معاويه، امام حسين (ع) در منا خطبه اي ايراد کردند که درباره امر به معروف و نهي از منکر و عظمت آن و وظيفه ي علما مطالبي بيان فرمودند. امام حسين (ع) به آيات قرآن کريم استناد مي کند که علماي يهود و نصاري به خاطر امر به معروف نکردن توسط خدا لعنت شده اند و بيان مي کند شما هوشيار باشيد تا به لعنت خدا گرفتار نشويد. امروز وظيفه علماي اسلام بسيار سنگين است. وظيفه علماي دربار آل سعود، علماي الازهر و ... سنگين است. از يک طرف بايد امر به معروف و نهي از منکر کنند. از سوي ديگر، نبايد تحت تأثير دربارهاي فاسد و جبار قرار بگيرند. نبايد اهل طمع باشند تطميع شوند که به خاطر طمع و ترس دست از حمايت اسلام بردارند. وظيفه ذاتي علماي دين، پاسداري از حريم دين و قرآن کريم و امت اسلامي و جوامع اسلامي و شعائر اسلامي و مقدسات اسلامي است. امروز آل سعود، داعش، مزدوران امريکا و انگليس و فرانسه هر کدام به بهانه اي آدمکشي مي کنند و جنايت مي کنند. امريکايي ها در قندوز بيمارستان بچه ها و زنان را هدف قرار دادند و بيش از 200 نفر را کشتند.

آل سعود در يمن، يک عروسي را به عزا تبديل کرده و بيش از 140 نفر را به خاک و خون کشيدند. ام الفساد منطقه اسرائيل جنايتکار است که مردم مظلوم فلسطين، پيرمردان و پيرزنان، جوانان و نوجوانان همه را به خاک و خون مي کشد. هفتاد سال است که اسرائيل اينگونه جنايت مي کند. صبرا و شتيلا را به خاک و خون کشيدند و هزاران فلسطيني را کشتند و اسير کردند. زندان هاي اسرائيل سياه چاله است. يکي از کشورهايي که وسيله شکنجه توليد مي کند و صادر مي کند همين اسرائيل جنايتکار است. ساواک شاه با اسرائيل همکاري داشتند. کارشناسان آن ها به ساواک آموزش ديده اند. مامور امنيتي زمان شاه که هنوز حضور دارد و ده ها بار چهره خود را تغيير داده است، به احتمال قوي صهيونيسم است. ما گرفتار چنين گرگهاي خون آشام و جنايتکار هستيم. علماي اسلام نبايد در برابر اين جنايات سکوت کنند. امام حسين (ع) به همين خاطر قيام کرد. ايشان نيز مي توانستند سکوت کرده و حق السکوت بگيرد. آن ها حاضر بودند مدينه و مکه را در اختيار امام حسين (ع) قرار بدهند و سالي ده ميليون درهم به امام حسين (ع) بدهند و ايشان نيز در گوشه اي موعظه و گريه کند و نماز شب بخواند و به کسي کاري نداشته باشند. امام حسين (ع) تشخيص داد بايد در برابر اين جنايتکاران بايستد؛ فرمود: وَ عَلَي الإسلام السَّلامُ إذْ بُلِيتِ الأُمَّةُ بِراعٍ مِثْلَ يزيدَ.

وقتي وليد فرماندار مدينه، دعوت کرد، مروان حکم نيز بود و با امام حسين (ع) تندي کردند و بيعت با يزيد را از ايشان مي خواستند و گفتند اگر امام حسين (ع) از مدينه برود به او دسترسي نخواهيد داشت. امام حسين (ع) نيز آب سردي بر سر آن ها ريخت و فرمود: مِثْلِي لَا يُبَايِعُ مِثْلَه. حسين بن علي (ع) فرزند فاطمه زهرا (س)، با يزيد شارب الخمر اهل فحشا و سگ باز و فاسد و مفسد هرگز بيعت نخواهد کرد. امام حسين (ع) خانواده ي نبوت، وحي و رسالت، خانواده ي محمد بن عبدالله (ص) است، فرزندان فاطمه و خديجه (س) است و در دامان پيامبر (ص) و علي (ع) بزرگ شده اند. چنين شخصي هرگز در برابر طلقا و ابناء آن ها تسليم نخواهد شد. ابي عبدالله (ع) از همان روز اول چنين سخني را بيان کرد. هر چه آن ها فشار آوردند نتوانستند از ايشان بيعت بگيرند. ايشان نامه اي به برادر خود محمد حنفيه نوشتند که ماندگار ترين سند شده است؛ إِنّى لَمْ أَخْرُجْ أَشِرًا وَلا بَطَرًا وَلا مُفْسِدًا وَلا ظالِمًا وَإِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاِصْلاحِ فى أُمَّةِ جَدّى، أُريدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْرُوفِ وَأَنْهى عَنِ الْمُنْكَرِ وَأَسيرَ بِسيرَةِجَدّى وَ أَبى عَلِىِّ بْنِ أَبيطالِب؛ من از روى خود خواهى و خوشگذرانى و يا براى فساد و ستمگرى قيام نكردم، من فقط براى اصلاح در امّت جدّم از وطن خارج شدم. مي خواهم امر به معروف و نهى از منكر كنم و به سيره و روش جدّم و پدرم على بن ابيطالب عمل كنم.» 50 سال بعد از رحلت پيامبر (ص)، هر کدام از جباران و مفسدان و افراد باند مفسد بني اميه همه احکام اسلام و حقايق اسلام را از بين بردند. حلال خدا را حرام و حرام را حلال کردند. بيت المال مسلمانان را طيول خود قرار دادند، عدالت اسلامي به فراموشي سپرده شده است، نااهلان را بر مردم مسلط کرده و شايستگان را خانه نشين کردند. حجر بن عدي ها و ميثم تمارها و مالک اشترها را کشتند و يا تبعيد کردند. امام حسين (ع) بيان مي کند که خود ايشان شايسته ترين انساني ست که بايد در برابر اين وضعيت اسفبار و جنون بار ايستاد. راهي که بني اميه و صدام و آل سعود و بعثي ها و اردوغان و امريکايي ها و.. بنا کرده اند به ترکستان است.

امام حسين (ع) مي خواهد جامعه اسلامي و بشري در مسير حقيقت اسلام، حقيقت قرآن کريم و وحي، عدالت اسلامي و امنيت و آزادي اسلامي، کرامت انساني، عدالت، ايثار، اخوت و برادري حرکت کند. امروز نيز پيام امام حسين (ع)، عاشورا و کربلا زنده است، امروز جامعه اسلامي ما به همان شعارهاي عاشورا و کربلا نياز دارد. به همان پيام هاي نوراني سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) نيازمند است. امروز جامعه ما براي حاکميت اسلام و مبارزه با دشمنان اسلام و قرآن کريم به تفکر امام حسين (ع) نياز دارد. اگر آن روز يک يزيد بود، امروز دهها يزيد جنايتکار وجود دارد. دهها سيستم اموي، عباسي و پليد و خبيث وجود دارد. با اين جريانات فاسد بايد مقابله کرد. ملت شريف و بزرگوار ما، مردم شريف استان مرکزي انشاءالله بايد نداي اباعبدالله (ع) را در تمام زوايا لبيک بگويند. بايد به سيره ابي عبدالله تاسي جست. نبايد سليقه اي عمل کرد. آن چه رضايت امام حسين (ع)، امام زمان (عج)، آن چه خير دنيا و آخرت است، آن چه فرموده ي رهبري، مراجع، علما و بزرگان دين است، در عزاداري ها، سوگواري ها، در برنامه هاي مختلف، در سينه زدن ها و زنجير زدن ها، در همه کارها، عاشقانه، با اخلاص و معرفت، اين عبادت ها و اطاعت ها موجب تقرب انسان به خدا و اهل بيت (ع) و موجب خير دنيا و آخرت و برکات آن شوند.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِنَّا أَعْطَيْناکَ الْکَوْثَرَ * فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَ انْحَرْ * إِنَّ شانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ*

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُلِلَّهِ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعِينُهُ وَ نَسْتَغْفِرُهُ وَ نَسْتَهْدِيه ِوَ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ شُرُورِأَنْفُسِنَا وَ مِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا مَنْ يَهْدِي اللَّهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ وَ مَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنّ َمُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ انْتَجَبَهُ لِوَلَايَتِهِ وَ اخْتَصَّه ُبِرِسَالَتِهِ وَ أَكْرَمَهُ بِالنُّبُوَّةِ أَمِيناً عَلَى غَيْبِهِ وَ رَحْمَةً لِلْعَالَمِ. اُوصيکُم عِبادَالله وَ نَفْسي بِتَقْوَي الله و اُخوّفکُم مِن عِقابِه

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ، سيد المرسلين وَ امام المتقين وَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ صَلِّ عَلَى عَلِيٍّ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ وَصِيِّ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ صَلِّ عَلَى الصِّدِّيقَةِ الطَّاهِرَةِ فَاطِمَةَ [الزَّهْرَاءِ] سَيِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِينَ وَ صَلِّ عَلَى سِبْطَيِ الرَّحْمَةِ وَ إِمَامَيِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ سَيِّدَيْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ وَصَلِّ عَلَى أَئِمَّةِ الْمُسْلِمِينَ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ وَ عَلِيِ ّبْنِ مُحَمَّدٍ وَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ وَ الْخَلَفِ الْهَادِي الْمَهْدِيِّ حُجَجِکَ عَلَى عِبَادِکَ وَ أُمَنَائِکَ فِي بِلادِکَ. اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَيْکَ فى دَوْلَةٍکَريمَة، تُعِزُّ بِهَا الاِسْلامَ وَاَهْلَهُ، وَ تُذِلُ ّبِهَا النِّفاقَ وَ اَهْلَهُ، وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ، وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ

برادران و خواهران همه شما بزرگواران و نفس حقير خود را با مجددا به تقواي الهي توصيه مي کنم. براي همه عزيزان از خداوند آرزوي تحصيل تقوا، رعايت معيارهاي الهي، رعايت حلال و حرام، عمل در صراط مستقيم مسئلت مي نمايم. از خداوند مي خواهيم به ما توفيق دهد تا دين خود را به اسلام و قرآن کريم و اهل بيت (ع) ادا نماييم. هفته اول ماه محرم، هفته امر به معروف و نهي از منکر است. اين دو فريضه ديني در روايات اسلامي و آيات قرآن کريم بسيار مورد تأکيد قرار گرفته است.

إِنَّ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ لَا يُقَرِّبَانِ مِنْ أَجَلٍ وَ لَا يَنْقُصَانِ مِنْ رِزْقٍ لَكِنْ يُضَاعِفَانِ الثَّوَابَ وَ يُعْظِمَانِ الْأَجْرَ وَ أَفْضَلُ مِنْهُمَا كَلِمَةُ عَدْلٍ عِنْدَ إِمَامٍ جَائِر.

امر به معروف و نهي از منکر، نه اجل کسي را نزديک مي کند، نه رزق کسي را به تاخير مي اندازند. امر به معروف و نهي از منکر از مهمترين فرائض ديني است. خداوند فرموده است:

وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ أُوْلَـئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللّهُ إِنَّ اللّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ[1]

 و مردان و زنان با ايمان، دوستان يكديگرند، كه به كارهاى پسنديده وا مى‏دارند، و از كارهاى ناپسند باز مى‏دارند، و نماز را بر پا مى‏كنند و زكات مى‏دهند، و از خدا و پيامبرش فرمان مى‏برند. آنانند كه خدا به زودى مشمول رحمتشان قرار خواهد داد، كه خدا توانا و حكيم است.

 لازمه ايمان اين است که امر به معروف و نهي از منکر شود. بين مومنان در جامعه اسلامي، رابطه و پيوند الهي وجود دارد، اين ولايت، حکومتي است. مسلمانان نسبت به يکديگر، امر و نهي مي کنند. البته امر به معروف و نهي از منکر تحکم نيست بلکه ابلاغ فرمان خداست. بحث چماقداري نيست، بلکه جامعه اي است که در آن معروف ها، فضائل زنده باشند و منکرها و رذائل ترويج نشوند و کسي جرات انجام رذائل اخلاقي، اقتصادي، دزدي، فساد و فحشا و قاچاق و مواد مخدر و هزاران نوع فساد ديگر نداشته باشد و يا بي تفاوت نباشد. همه وظيفه داريم از يک طرف رحماء بينهم باشيم، در جامعه اسلامي، نسبت به يکديگر اهل رافت و رحمت و مهرباني باشيم و از طرف ديگر در برابر تقاضا و نفوذ و سلطه بي بيگانگان اشداء علي الکفار باشيم. بايد در برابر آن ها مانند کوهي محکم و استوار، نفوذ ناپذير، شکست ناپذير، تسليم نشدني و قدرتمند در برابر دشمن ايستاد. حريم امت اسلامي، اسلام و قرآن و شعائر اسلامي حفظ شود. امام حسين (ع) فدايي امر به معروف و نهي از منکر است. بعد از جد و پدر و مادر و برادر خود، بزرگترين آمر به معروف و ناهي از منکر است. بزرگترين منکر در زمان امام حسين (ع)، حکومت پليد يزيد و بني اميه است. بايد در برابر اين حکومت جبار مي ايستاد. بايد چشمه و کانون هاي فساد از بين برود. گاهي بنده از برادران نيروي انتظامي و برادران ديگر سفارش مي کنم که با کانون هاي اصلي فتنه و فساد برخورد و ريشه هاي فساد را خشک کنيد. در دنيا، منطقه و خاورميانه اسلامي، اسرائيل، ام الفساد منطقه است. خوشبختانه امروز اعلام کردند بعد از نماز عليه جنايات صهيونيست ها راهپيمايي انجام مي شود. متأسفانه به جاي اين که آل سعود، به فکر مسلمانان و فلسطينيان باشند، به دنبال منافع و مطامع خود و کشتار در يمن هستند و بدتر از اسرائيليان عمل مي کنند. اگر مسلمانان و کشورهاي اسلامي با هم يک قدرت بودند، اگر کشورهاي اسلامي در دست صالحان و شايستگان بود عظمتي ايجاد مي شد. حکومت هاي اسلامي وقتي در دستان افراد فاسد و پليدي که جنون قدرت دارند مانند يزيد بن معاويه و.. سرنوشت جامعه اسلامي از اين بهتر نمي شود. مردم يمن،، مردم بحرين، مردم سوريه و ... هر کدام به گونه اي زير چکمه هاي آل سعود و اسرائيل و ... لگدمال مي شوند. مردم سوريه تا کنون 300-200 هزار کشته در اين چند سال داده اند، چندين ميليون نفر آواره شدند. ائتلاف جديد روسيه، ايران و سوريه و عراق به پشتيباني دولت قانوني سوريه قيام کرده اند بلافاصله امريکايي ها، عربستاني ها، آل سعود و.. انواع سلاح ها را در اختيار تروريست ها قرار مي دهند تا بتوانند جنايات بيشتري انجام دهند. متأسفانه مسلمانان گرفتار افراد متعصب و جاهل قدرت طلب و زورمدار شده اند. حادثه منا نبايد اتفاق مي افتاد. در حادثه دلخراش منا، نزديک 500 نفر از مردم بيگناه ايراني در حال احرام و در حال ذکر و بيش از 4 هزار نفر از مردم کشورهاي ديگر، کشته شدند. شخصيت ها و علما و نخبگان بزرگي در ميان کشته شدگان بودند. آل سعود سرگرم لهو و لعب و جنون قدرت هستند، به جاي اين که به فکر ملت مظلوم فلسطين و قدس شريف که اولين قبله مسلمانان باشند به فکر قدرت طلبي هاي خود هستند. پيامبر (ص) فرمود:

من اصبح و لم يهتم بامور المسلمين فليس بمسلم

هر کس صبح کند و به فکر مسلمانان نباشد، مسلمان نيست. آيا مي توان در منازل خود آرام نشست در حالي که فرزندان فلسطيني و عراقي و سوري و.. به دست جنايتکاران داعش، ال سعود و اسرائيل و ... قرباني و تکه تکه مي شوند. اين راهپيمايي قدمي است تا ملت ايران تنفر خود را از جنايتکاران اسرائيلي اعلام کند. ملت ايران از رژيم ترور و وحشت اسرائيل بيزار است و به دنيا اعلام مي کند که مسلمانان يکپارچه هستند، قدس اولين قبله مسلمانان است و تحت هيچ شرايطي جنايتکاران و امريکايي ها و ديگران نمي توانند قدس را از پيکر اسلام جدا کنند و ملت مسلمان فلسطين ولو صدها نفر را از اسلام جدا کرده و يا به خاک و خون بکشند. اين غاصبان جنايتکار در اين سرزمين جايي ندارند سرزمين فلسطين، سرزمين فلسطينينان و مسلمانان است. 5 ميليون فلسطيني آواره شده اند تا 5 ميليون صهيونيست، جايگزين شوند و هر روز جنايت جديدي را مرتکب مي شوند. البته عمدتا به دولت هاي مدعي اسلاميت برمي گردد که اين ها دولت واقعي اسلامي نيستند اگر مصر، اردن، ترکيه، آل سعود و.. همگي با ايران و سوريه و عراق و ساير کشورهاي اسلامي همسو بودند، قدرت بزرگي در برابر تجاوزات اسرائيل و جنايتکاران صهيونيست تشکيل ميشد. بايد به اين سمت رفت. متأسفانه، منافع اين شياطين، امريکايي ها و اسرائيل ها مانع شده تا مسلمانان دست به دست هم بدهند. ملت ايران نسبت به خطي که امام (ره) ترسيم فرموده است، بيدار و با بصيرت هستند و خط مقدم دفاعي خود را سرزمين لبنان، فلسطين و قدس و سوريه و عراق مي دانند. بايد توجه داشته باشند و خيال نکنند که خط دفاعي، فقط مرزهاي ماست. اگر دشمنان از مرزهاي آن ها عبور کنند از مرزهاي ايران نيز عبور خواهند کرد. بايد دشمن را در خانه خود زمينگير کرد و انشاءالله کشورهاي اسلامي از خواب غفلت بيدار شوند، دست به دست هم بدهند تا بتوانند اتحاد بين الملل اسلامي تشکيل داد تا بيش از اين آبروي اسلام و پيامبر (ص) را نبرند. متأسفانه در از بين بردن حريم مسلمانان، بيت المال مسلمانان، جنون قدرت و.. از اسرائيلي ها نيز جلوتر زده اند.

هفته ي پيوند اوليا و مربيان است که مسئله مهمي است. خانواده ها و مدارس بايد رابطه حسنه داشته باشند. اهميت بدهيد. اين دو کانون مقدس بعلاوه مساجد دست به دست يکديگر دهند تا نسل جوان، نوجوان، در دام دشمن نيفتند و به قرآن و اسلام و اهل بيت (ع) وفادار باشند. علي اکبر زمانه و عاشق امام حسين (ع) باشند. اين وظيفه پدران و مادران و معلمان و مسئولين آموزش و پرورش و مدارس است. وظيفه آموزش و پرورش و اولياي دانش آموزان بسيار سنگين است.

آموزش و پرورش بايد برنامه ريزي کند تا از خدمت اوليا بيشترين استفاده را داشته باشد و با برنامه هاي تربيتي، آموزشي و هدايتي درست، نسل جوان و نوجوان که سرمايه ها و اميدهاي آينده هستند را طوري تربيت کنند که براي کشور و آينده مفيد باشند. در اين رابطه، نکات بسيار مهمي که اين هفته مقام معظم رهبري تأکيد فرمودند هوشياري در رابطه با نفوذ دشمن بعد و همراه با برجام به کشور، بسيار مهم است و همه بايد مراقب باشند تا فريب تبليغات دروغين دشمن را نخورند. جان کري در صحبت هاي خود در کنگره از فرقه ضاله و مضله اي سخن مي گويد و دفاع مي کند که در استان ما و يا کشور ما به تعداد انگشت شماري هستند. از ملت مظلوم يمن، سوريه، فلسطين و 17 هزار شهيدي که به دست ترور در کشور ما ترور شده اند دفاع نمي کند. از ملت عراق که طعمه گرگ هاي جنايتکار شده اند دفاع نمي کند ولي از فرقه ي ضاله اي که هنوز در کشور ما با آن ها برخوردي نشده، دفاع مي کند. اين فرقه، مجاز و قانوني نيستند و نبايد تبليغ کنند و اگر مي خواهند کاري انجام دهند به امريکا بروند. مسئله بسيار روشن است؛ گاهي از همجنس بازي، گاهي از فرقه ي ضاله اي که به هيچ اصلي از ارزش ها پايبند نيست دفاع مي کنند. هيچ اصل اعتقادي روشني ندارد. امريکايي ها 80 ميليون جمعيت ايران را ناديده مي گيرند و فداي تعداد اندکي از افراد فرقه ضاله مي کنند. اين همه تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران تصويب کردند، دارو و درمان، شير خشک و.. را تحريم کردند و آسيب ديدن ملت از اين موضوع را ناديده گرفتند ولي اگر شايد بي مهري نسبت به يکي از افراد فرقه ضاله شده باشد، سندي عليه ايران براي عدم رعايت حقوق بشر مي شود. مسئله فضاي مجازي نيز موضوعي بود که مورد تأکيد مقام معظم رهبري است انشاءالله اميدوارم در استان، برادران اطلاعات، نيروي انتظامي، برادران فتا و شوراي عالي فضاي مجازي و.. هوشيار عمل کنند. فضاي مجازي بايد مديريت شود ضمن اين که قابل استفاده است اگر مديريت نشود قابل بهره برداري دشمنان اسلام و قرآن است. بايد مراقب بود تا دشمنان سوء استفاده نکنند.

ياد مرحوم آيت الله شهيد اشرفي اصفهاني (ره) را گرامي مي داريم. ياد مرحوم آيت الله مهدوي کني رئيس محترم مجلس خبرگان رهبري که سال گذشته در همين ايام دعوت حق را لبيک گفتند و ضايعه بزرگي براي ملت ايران بود.

روز صادرات و هفته بهداشت رواني، روز جهاني غذا، پوکي استخوان در پيش روست. اين ها مسائل مهمي است. بايد روي صادرات تأکيد کرد. از کارخانجات داخلي، دامپروران، توليد کنندگان و مسئولان مربوطه مي خواهم که نسبت به صادرات حساسيت بيشتري دنبال شود. البته کيفيت صادرات بسيار مهم است. مبادا در صادرات تخلف شود که آبروي کشور را مي برد و بار دوم امکان صادرات نخواهد بود. جلسات عزاداري و سوگواري امام حسين (ع) را قدر بدانيد. انشاءالله، تاسوعا و عاشورا و نماز ظهر و مراسم با عظمتي برگزار کنيد که انشاءالله در تاريخ ماندگار باشد و قلب امام زمان (عج) را خشنود کند. موفق و پيروز باشيد.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَ الْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفي‏ خُسْرٍ*

إِلاَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ

[1]. توبه، 71


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه