Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: مديريت شهري ايمن و با برنامه درسي است كه بايد از حادثه پلاسكو گرفت

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مدیریت شهری ایمن و با برنامه درسی است که باید از حادثه پلاسکو گرفت چرا که حادثه همواره در کمین است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افزود: حادثه ساختمان پلاسکو خسارت های جانی و مالی زیادی را همراه داشت در صورتی که نظارت های گسترده و اعمال صحیح قانون می توانست از آن پیشگیری کند.
وی ادامه داد: ساماندهی بافت های فرسوده باید به عنوان اولویت دستگاه های مسئول باشد و تقویت مدیریت بحران به صورت تخصصی از نیازهای روز جامعه است.
امام جمعه اراک بیان کرد: در مجاورت ساختمان پلاسکو و در خیابان جمهوری تهران ساختمان های تجاری فرسوده دیگری وجود دارد که در صورت غفلت حادثه ساز هستند.
وی ادامه داد: سازه های ساختمانی مستحکم سرمایه های کشور هستند و فرهنگ ساخت و ساز ایمن باید در تمامی ابعاد و اقشار جامعه نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: واگذاری های واحدهای صنعتی بزرگ شهرستان اراک به بخش خصوصی، ناموفق بوده و می طلبد در سایه خرد جمعی و استفاده بهینه از ظرفیت های قانونی از معضل ایجاد شده در این حوزه گره گشایی کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش ایام الله دهه مبارک فجر را بهترین فرصت برای تشریح ابعاد شخصیتی امام راحل دانست و گفت: نسل های جوان و نوجوان کشور نسبت به آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی آشنایی کافی ندارند و مسئولان باید از دهه مبارک فجر در راستای آگاه سازی نسل جوان با اندیشه های امام راحل استفاده کنند.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: رویکرد برنامه های دهه فجر باید بر مبنای فراگیری امور، مردمی بودن، نوآوری، ایجاد فضای شادابی و نشاط، رعایت شئونات اسلامی و تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شود.
کلاس تفسیر قرآن کریم آیت الله دری نجف آبادی هر پنجشنبه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه