Portal_background_image

مردم ايران از مسير انقلاب خارج نمي شوند

خطیب جمعه اراک گفت: حضور مقتدرانه مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که این مردم از مسیر انقلاب خارج نمی شوند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک، با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، بر پایداری و ایستادگی مردم بر آرمان ها و ارزش های انقلاب تاکید کرد و افزود: حضور حماسی مردم استان در این راهپیمایی شایسته تقدیر است.

وی درخصوص پیام این حضور پرشور اظهار کرد: این حضور مقتدرانه نشان داد مردم بزرگ ایران اسلامی از مسیر انقلاب اسلامی خارج نمی شوند و همواره بر آرمان های آن ایستادگی کرده و از آن دفاع می کنند.

آیت الله دری نجف آبادی به پیام مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اشاره کرد و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ضمن تجزیه و تحلیل هوشمندانه گام هایی که در عمر چهل ساله انقلاب برداشته شده، برای دهه پنجم انقلاب بیانیه ای ابلاغ کردند که مفاد آن باید توسط همگان و در تمام بخش ها سرلوحه امور قرار گیرد.

وی تکیه به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی را محور این بیانیه عنوان کرد و با تاکید بر اینکه هر آنچه در این چهل سال به دست آمده حاصل خوداتکایی و همگرایی است، افزود: مردم ایران بویژه جوانان در چهل سالی که از عمر انقلاب گذشته همواره توانسته اند توطئه های دشمنان را خنثی کرده و نقشه های آنان را بر آب و دشمنان را ناامید کنند.

آیت الله  دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه در ادامه نیز باید با قدرت و قوت راه انقلاب را ادامه بدهیم گفت: تصور سران آمریکا و همپیمانانشان این بود توطئه هایشان به نتیجه می رسد و حتی می توانند در چهلمین سالگی انقلاب این انقلاب را شکست داده و در تهران باشند در حالی که ملت ایران با هوشیاری و حضور همیشگی در صحنه از انقلاب و رهبری حمایت کرده و نقشه های آنان را با شکست مواجه می کنند.

محکومیت جنایت تروریستی در زاهدان که به شهادت جمعی از پاسداران منجر شد بخش دیگری از سخنان خطیب جمعه اراک بود.

وی ترس از نظام اسلامی و ناتوانی دشمنان در مقابل اراده ملت ایران را عامل انجام چنین جنایاتی دانست و گفت: ماهیت اصلی دشمنان اسلام و انقلاب با برگزاری جشن همزمان با این حادثه تروریستی نمایان شد.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه جنایتکارانی که مردم یمن و عراق و سوریه را کشته و آواره کرده اند، ایران را را متهم به نقض حقوق بشر می کنند .

وی با اشاره به شهادت زکریا الجابر کودک شیعه شهید 6 ساله عربستانی افزود: کشتن یک کودک به دلیل صلوات بر حضرت محمد(ص) عمق کینه توزی و پلیدی وهابیت را نشان می دهد.

خطیب جمعه اراک همچنین به مواردی همچون سالگرد قیام مردم تبریز، ارتحال آیت الله محلاتی و ام البنین مادر حضرت عباس (ع) اشاره و بر لزوم توجه به صرفه جویی در آستانه سال نو نیز تاکید کرد.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه