Portal_background_image

خطيب جمعه اراك: مسئولان از تصميمات سليقه اي و بدون برنامه پرهيز كنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مسئولان در شرایط کنونی کشور بایستی از تصمیمات بدون برنامه و سلیقه ای به طور جدی پرهیز کنند و تلاش برای بهبود اوضاع را در دستور کار قرار دهند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک، اظهار داشت: امروز همه ما باید با روحیه انقلابی و جهادی  و درک صحیح شرایط موجود، برای حل مشکلات کشور گام برداریم و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: یکی از اقدامات مهم در راستای حل مشکلات موجود و تصمیم گیری اصولی، کنار گذاشتن مدیران ناکارآمد بوده و بسیار ضروری است که از افراد متعهد، باکفایت و کاردان در راس امور بهره بگیریم.

وی ضمن اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد با مایوس کردن مردم، فضای ناامیدی و تفرقه ایجاد کند، بیان کرد: در حال حاضر کشور نیازمند اتحاد و انسجام بوده و باید بازی های سیاسی و جناحی کنار گذاشته شود و همه همت کنیم تا مشکلات فعلی پشت سر گذاشته شوند.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: در راستای پیاده سازی مدیریت صحیح باید از برنامه ریزی اصولی بهره گرفته شود و بدانیم که تصمیمات سلیقه ای و به دور از برنامه راه به جایی نمی برد.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: مسئولان در نظام اسلامی باید بدانند که امانتدار ارزش های انقلاب و خون شهدا هستند و تکلیف سنگینی بر عهده دارند که در مسیر رشد و توسعه کشور حرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه نباید جامعه دو قطبی شود و از انسجام دور شویم، ادامه داد: امروز همه ارکان نظام بایستی از منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب بهره بگیرند و از آن پیروی کنند تا به ساحل مقصود برسیم و دشمن را به شکست بکشانیم.

وی اضافه کرد: اگر مسئولانه عمل کنیم و با روحیه انقلابی و جهادی به پیش رویم، قطعا پیروزی از آن ماست و نظام اسلامی هر روز مقتدرتر و تاثیرگذارتر از قبل خواهد شد.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: آحاد جامعه اسلامی باید با آگاهی و بصیرت، هجمه های دشمن را بی اثر سازند و با بهره گیری از آموزه های مکتب عاشورایی، در مقابل استکبار بایستند.

امام جمعه اراک افزود: دشمن باید بداند که امت اسلامی ایران از آرمان های انقلاب، امام و شهدا عقب نشینی نمی کند و همانطور که در شرایط سخت جنگ تحمیلی این مردم توانستند با توکل به خداوند و صبر، مشکلات را پشت سر بگذارند، امروز نیز با صبر بر مشکلات فائق آمده و با قدرت مقابل بدخواهان می ایستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین در خطبه های نماز جمعه امروز اراک، به فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سید الشهدا(ع)، دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبری، لزوم همت مسئولان برای رفع محرومیت ها و مشکلات معیشتی مردم و... اشاره کرد.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه