Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: مسئولان از روحيه خدمتگذاري آيت الله هاشمي رفسنجاني الگو برداري كنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی آیت الله هاشمی رفسنجانی را نماد خدمتگذاری بی منت معرفی کرد و گفت: مسئولان و دولتمردان از این روحیه مقدس ایشان الگو برداری کنند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بودند که خدمات ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.
وی راه اندازی مترو تهران را یکی از خدمات ماندگار آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که فرهنگ استفاده از مترو در تهران نهادینه نشده بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی با درایت و جسارت منحصر به فردی از راه اندازی مترو حمایت کردند که امروز آثار و برکات این طرح برای همگان مشهود است.
امام جمعه اراک بیان کرد: پنج استان خسارت دیده کشور کشور در جریان جنگ تحمیلی به همت والا و پیگیری مجدانه آیت الله هاشمی رفسنجانی(رئیس جمهوری وقت) با برنامه ریزی ها مدون و بکارگیری افراد توانمند باسازی شد.
وی ولایتمداری آیت الله هاشمی رفسنجانی را یکی از ویژگی های ایشان دانست و گفت: اگر آیت الله هاشمی رفسنجانی نظرات متفاوتی نسبت به اداره کشور داشتند اما همیشه گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودند و فرمایشات معظم له را فصل الخطاب می دانستند.
امام جمعه اراک اظهار کرد: مسئولان و دولتمردان باید ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی را به عنوان سردار سازندگی و نماد ولایتمداری، سرلوحه امور خود قرار دهند و از فرصتی که خداوند در اختیار آنها قرار داده است در راستای خدمتگذاری بی منت و جلب رضایت خداوند استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود موضع گیری های جدید دولت جدید آمریکا بر ضد ایران را محکوم کرد و گفت: آمریکایی ها ایران اسلامی را تروریست معرفی می کنند در صورتی که خود برای دست اندازی به منابع کشورهای اسلامی حمایت از تروریست ها را در دستور کار قرار داده اند.
امام جمعه اراک بیان کرد: ملت ایران همواره حامی مظلومان و مستضعفان بوده و از موضع خود در خصوص استقلال کشورهای مسلمان به هیچ عنوان کوتاه نمی آید و ملت ایران نیز همواره حامی آرمان های نظام اسلامی است.
وی گفت: آحاد جامعه باید بدانند که دشمنی آمریکایی ها با ایران هیچ گاه تبدیل به دوستی نمی شود و باید با حفظ وحدت و یکپارچگی و حمایت از ولایت فقیه در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان نظام اسلامی گام برداشت.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی انتقاد منصفانه را گامی در راستای بالندگی نظام عنوان کرد و گفت: منتقدان به دولت باید در هر شرایطی شرط انصاف را رعایت کرده و از تخریب مسئولان پرهیز کنند.
وی در خصوص 29 دی و روز هوای پاک نیز گفت: یکی از مهمترین عوامل آلایندگی شهر اراک وجود خودروها و موتور سیکت های فرسوده است که مسئولان استانی باید نسبت به جایگزین کردن خودروهای جدید و استاندارد گامی اساسی در راستای رفع آلاینده ها بردارند.
آیت الله دری نجف ابادی در ادامه سخنان خود با تفسیر بخشی از خطبه های نهج البلاغه امام علی(ع) افزود: شیطان همواره به دنبال تخریب اعتقادات بندگان مخلص خداوند است بنابراین مسلمانان باید در هر شرایطی نسبت به توطئه های شیطان آگاه باشند.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر دوهفته یک بار روزهای چهارشنبه در بیت نماینده ولی فقیه در این استان برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه