Portal_background_image

خطيب جمعه اراك: مسئولان در عملكرد خود قانون و منويات رهبري را مدنظر قرار دهند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مسئولان و مدیران دستگاه ها در عملکرد خود بایستی قانون و منویات رهبری را مدنظر قرار دهند و نظرات شخصی نباید در امور تاثیرگذار باشد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک، اظهار داشت: همه ما بایستی در چارچوب قانون عمل کنیم و نباید در امور مختلف، سلایق و نظرات شخصی وارد شود، در حقیقت ملاک عملکرد ما بایستی نص صریح قانون اساسی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در استان مرکزی که در حقیقت مهد تولد و پرورش بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است نباید از فضای فرهنگی و معنوی فاصله بگیریم و بایستی این موضوعات از سوی برنامه ریزان و دستگاه های فرهنگی، بیش از پیش ترویج و تقویت شود.

آیت اییه دری نجف آبادی بیان کرد: آنچه که باید به طور جدی مورد توجه قرار دهیم حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا است و باید ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه را از مسیر صحیح و مطابق با قانون دنبال کنیم.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: تکلیف ما با سند ۲۰۳۰ کاملا مشخص است و در این زمینه فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرایی می کنیم، چراکه با قانون و فرهنگ ما همخوانی ندارد و پیاده سازی آن منتفی است، در این مسیر همه مسئولان بایستی یکپارچه عمل کنند و عملکردی متضاد با روند مذکور قابل پذیرش و چشم پوشی نیست.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه نهم دی، ادامه داد: حماسه نهم دی ماه، در حقیقت پاسخ محکم و کوبنده ای به توطئه دشمن بود که با علَم کردن فتنه ۸۸ قصد داشت به نظام اسلامی آسیب بزند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در این حماسه مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و با فریادی رسا اعلام کردند که پایبند و پشتیبان نظام اسلامی و ولایت فقیه هستند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: امروز اگر کسی نقدی به مسائل و امور دارد باید از طریق خردمندانه و نتیجه بخش آن را عنوان کند و با افرادی که به این بهانه قصد تخریب و آسیب دارند بایستی برخورد شود، چراکه نظم جامعه را بر هم می زنند و بستری برای توطئه های دشمن علیه نظام اسلامی فراهم می سازند.

امام جمعه اراک بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز اخیرا فرموده اند، افرادی که زمانی در کشور مسئولیت داشتند باید امروز به جای ادعا، انتقاد و تخریب، در مورد عملکرد چندساله خویش توضیح دهند و در رابطه با مباحث اقتصادی کشور در زمان خود، شفاف سازی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به عنوان کرد: امروز در مسیر اداره نظام اسلامی ائمه(ع) و عالمان چراغی برای این راه هستند تا زمانی که این کشتی را به دست منجی عالم بشریت حضرت قائم(عج) بسپاریم.

آیت الله دری نجف آبادی همچنین با اشاره به فرارسیدن سال نو میلادی بیان کرد: حضرت عیسی پیامبری بود که همواره ایمان و عدالت گستری را سرلوحه کار خود قرار دارد و امروز نیز مسیحیان در جهان بایستی همین مسیر را دنبال کنند و به پیروی از پیامبر خود به منظور عدالت گستری در جهان، قاطعانه در برابر اقدامات ظالمان و زورگویانی همچون ترامپ و صهیونیست ها قرار  بگیرند.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه