Portal_background_image

نمازجمعه 1395/02/31

انسان با تقوا پیروز می شود و اگر تقوا نداشته باشد و همه ی امکانات را داشته باشد، در آخر شکست خورده و ذلیل خواهد بود. تقوا مایه ی عزت دین و دنیا و آخرت، سرمایه ی نجات، مایه ی پیروزی، شرف و انس با خدا و اولیای اوست.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

خطبه اول

الْحَمْدُلِلَّهِ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعِينُهُ وَ نُؤمِنُ بِه وَ نَتَوَکّلُ عَلَیه ِوَ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ شُرُورِأَنْفُسِنَا وَ مِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا مَنْ يَهْدِي اللَّهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ وَ مَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ وَأَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَاشَرِيكَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ (ص). اُوصيکُم عِبادَالله وَ نَفْسی بِتَقْوَی الله وَ اُخوّفکُم مِن عِقابِه

قال الله العظیم:

اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَيَّنَّا لَکُمُ الْآياتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ[1]؛ بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می کند! ما آیات (خود) را برای شما بیان کردیم، شاید اندیشه کنید!

این ایام نورانی و با عظمت را خدمت همه عزیزان و ملت شریف ایران، منتظران امام عصر (عج)، تبریک و تهنیت عرض می کنیم و همه رهروان راه آن بزرگوار را به تقوا، اخلاص، معرفت و بصیرت، اخلاق کریمه، اخلاص در کارها توصیه می کنیم. نفس حقیر خود و همه شما عزیزان را به تقوا و انتظار فرج منجی آل محمد (ص)، آمادگی برای ظهور و گسترش در عدالت در زمین، آمادگی برای پیاده کردن منویات ایشان، توصیه می کنیم. خداوند منان را سپاسگزاریم که توفیق درک ماه رجب و شعبان را به همه ما عنایت فرمود. خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که توفیق درک این جمعه عزیز را در آستانه روز و شب نیمه ی شعبان به همه عنایت کرد و انشاءالله با معرفت به پیشواز قطب عالم وجود و واسطه غیب و شهود حضرت مهدی موعود (عج) برویم.

همان طور که درخت و گل و گیاه در فصل خزان و زمستان منتظر بهار هستند بنده ی ناقابل نیز همه ایام سال منتظر بهار رجب، شعبان و ماه رمضان هستم. کشاورز زحمات خود را می کشد تا بهار برسد و درختان شکوفه کنند و نوبت به چیدن میوه ها برسد. در بهار ماه رجب و شعبان تلاش خود را می کنیم تا در شب های قدر، میوه های اخلاص، معرفت و قرب الی الله چیده شوند. خوشا به سعادت کسی که از این فرصت ها استفاده کند و برای شب های قدر خود را آماده کنند تا ثمرات و برکات را از آن شب بهره برداری کند.

در روایات آمده است که شب نیمه ی شعبان مانند شب قدر است. شاید بتوان گفت شب قدر که شب نزول قرآن صامت است و شب 15 شعبان شب ولادت قرآن ناطق است. هر دو قرآن هستند. در این شب، امید همه انبیا و اولیا، همه صلحا و شهدا و صدیقین در خانه ی امام حسن عسکری (ع) و خانه نرجس خاتون (س) را نورانی می کند وقتی ایشان از مادر بزرگوار خود متولد می شود سر به خاک می گذارد و شهادتین می گوید. ما خدا را شاکریم که پیرو چنین اهل بیت (ع) و امامی هستیم. معتقد به امام حی حاضر ناظر هستیم امامی که ما را می بیند، شاهد رفتار و گفتار و پرونده ی ماست. شب های دوشنبه و پنجشنبه اعمال ما خدمت ایشان عرضه می شود و ایشان همواره در کارهای خیر ما دعا می فرماید و از اعمال تلخ و رنجش آور ما، آزرده می شود. باید سعی کرد رابطه خود را با آن بزرگوار تقویت کرده و دلها ی خود را به نور ولایت اهل بیت (ع) نورانی کرده و جان ها و قلب های ما جان قرآنی و امام زمانی (عج) باشد. زبان ما، زبان مهدی آل محمد (ص) باشد. قرآن کریم در سوره های مختلف از جمله در آیه 25 سوره مبارکه حدید می فرماید:

لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَيِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْميزانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَ أَنْزَلْنَا الْحَديدَ فيهِ بَأْسٌ شَديدٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ وَ لِيَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ وَ رُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزيزٌ؛ ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند و آهن را نازل کردیم که در آن نیروی شدید و منافعی برای مردم است، تا خداوند بداند چه کسی او و رسولانش را یاری می کند بی آنکه او را ببینند خداوند قویّ و شکست ناپذیر است!

در این جا، به گروهی خاص از مردم مثل مسلمانان اشاره نکرده است بلکه همه مردم را نام برده است. خداوند پروردگار همه مردم است. پیامبران نیز آمده اند تا میان مردم عدالت را حاکم کنند. هدف تمام پیامبران، برقراری عدالت در میان همه بشریت است.

در آیه 17 این سوره خداوند می فرماید:

اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَيَّنَّا لَکُمُ الْآياتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛ بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می کند! ما آیات (خود) را برای شما بیان کردیم، شاید اندیشه کنید!

با توجه به کلمه ی اعلموا، مشخص است که خداوند مسئله ای که بسیار روشن است را بیان می کند و همه باید آن را بفهمند که خدا زمین را بعد از مرگ احیا می کند. این حیات و حرکت و عظمت، در کره زمین به صورت دائم وجود دارد. نور فیض الهی بر همه زمین و زمان و چرخه حیات می تابد. در سوره ی مبارکه ی حدید نکات بسیار ارزشمندی وجود دارد. حدید به معنای آهن است که آثار و برکات فراوانی دارد.

امروز، چین در سال بیش از 680 میلیون تن فولاد تولید می کنند. بزرگترین تولید کننده ی فولاد در دنیا هستند. فولادها بیش از 2500 نوع دارد.

وَ أَنْزَلْنَا الْحَديدَ فيهِ بَأْسٌ شَديدٌ وَ مَنافِعُ لِلنَّاسِ؛ آهن را نازل کردیم که در آن نیروی شدید و منافعی برای مردم است.

کاربرد شمشیر و قیام و اسلحه در برابر دشمنان برای اجرای عدالت، وسیله آفندی و پدافندی مسئله ی مهمی است.

اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَيَّنَّا لَکُمُ الْآياتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛ بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می کند! ما آیات (خود) را برای شما بیان کردیم، شاید اندیشه کنید!

یک معنای آن آمدن بهار پس از زمستان است. معنای دیگر، حیات از نظر اسلام و قرآن، حیات فیزیکی و مادی نیست، بلکه حیات علمی و معرفتی جامعه است که به جای جامعه جاهلی بیسواد، جامعه عالم و دانشمند باشند. امروز صهیونیست ها از نظر علم و ریاضیات و ... پیشرفته هستند.

حیات اجتماعی، تمدن ساز، فرهنگی، شبکه های ارتباطی و.. هر کدام درجاتی از حیات هستند ولی عالیترین درجه حیات، حیات معنوی، قرآنی، اخلاقی، ایمانی و برابری افراد با یکدیگر است. برابری، برادری، اخوت و مساوات و ایثار اسلامی در جامعه اسلامی حاکم بودن یک حیات و نشاط محسوب می شود. امروز وضع دنیا بسیار اسفبار است، رفتار غیر مسلمانان با مسلمانان بسیار خشن است. برخی افراد مانند ترامپ که هنوز به موقعیتی نرسیده اند، دندان های خود را علیه مسلمانان تیز کرده اند. نتانیاهوی جنایتکار نیز علیه مسلمانان اقدامات زیادی انجام می دهد. در داخل دنیای اسلام، آل سعود خبیث و وحشی، جنایتکاران داعش، جیش النصره، منافقان، پژاک و.... را ببینید. گرفتاری های فراوانی برای مسلمانان ایجاد کرده اند، جمعیت یمن، 80 درصد در آتش فقر و عدم بهداشت و درمان می سوزند. شیعیان یمن و عربستان را به جرم شیعه بودن اسیر کرده اند و به عنوان شبکه جاسوسی سه سال در سیاه چاله های زندان مخوف عربستان شکنجه می شوند. مدعیان دروغین اسلام خواهی مانند ترکیه، قطر، اردن، مصر و... با مسلمانان چگونه رفتار می کنند و امریکا و اسرائیل و جنایتکاران دیگر برای این ها در چه جایگاهی قرار دارند؟ این اسلام، اخلاق و معنویت نیست. اسلام برای اخلاق، عدالت، معنویت و انصاف آمده است. پیامبر اسلام دستور داده است که اگر شده روی قبضه ی شمشیر خود بنویسید، سید الاعمال انصاف الناس من نفسک؛ آقای همه اعمال، رفتار همراه با انصاف داشتن با مردم است.

حیات طیبه ی با عظمتی که آرزوی همه انبیا و اولیای الهی است حیات طیبه ای است که به دست با کفایت ولی الهی، خاتم اوصیاء ربانی، خاتم اوصیای از آل پیامبر (ص) وجود حضرت حجت بن الحسن المهدی (عج) است. ظهور مبرور السرور آن وجود با عظمت و پربرکت است که بشریت را احیا می کند، عقل ها و قلب ها را احیا می کند، کیمیای وجود او اخلاق و فضیلت، تقوا و اخلاص را زنده می کند، ظلم و فساد به طور کلی ریشه کن شده و برادری و برابری حاکم می شود. این وجود نازنینی است که بشریت منتظر ظهور مبرور السرور اوست. امام سجاد (ع) می فرماید:

اِنْتِـظارُ الْفَرَجِ مِـنْ اَعْـظَمِ الْفَـرَجِ[2]؛ انتـظار فـرج از بزرگترين گشايش هاست.

امید به چنین آینده ی درخشانی در شیعه وجود دارد.

اسلام در اواخر سوره ی شعرا می فرماید:

وَ سَيَعْلَمُ الَّذينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُون [3]؛ آنها که ستم کردند به زودی می دانند که بازگشتشان به کجاست!

سرانجام جنایتکاران روسیاه نابود خواهند شد و پرچم پر افتخار و عزت عدالت، تقوا و فضیلت در عالم برافراشته خواهد شد. این ندای با عظمت از کنار کعبه معظمه در عالم طنین انداز خواهد شد که: وَ قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً[4]؛ و بگو: «حق آمد، و باطل نابود شد یقیناً باطل نابود شدنی است!»

وقتی امام عصر (عج) از کنار کعبه دعوت خود را مانند پیامبر (ص) اعلام می کند این آیات را قرائت خواهند کرد.

وقتی این روایات، از ائمه (ع) سوال می شد کسی به راحتی متوجه آن نمی شد که زمانی که امام زمان (عج) در کنار کعبه دعوت خود را اعلام می کند، همه عالم او را می بینند و صدای او را می شنوند. همه کسانی که مرتبط با ایشان هستند، در کف دست خود این صدا را می شنوند. امروز با وجود موبایل ها، مسئله برای همه روشن است. البته شاید در زمان ظهور، موبایل نیز کاربردی نداشته باشد ولی برای تقریب به ذهن نیز چنین مثالی کافی است. برای مردم 1200 سال پیش، این مسئله غیر قابل لمس بود ولی برای مردم این زمان بسیار روشن و ملموس است. وقتی آیه ی "جاء الحق " در مکه مکرمه قرائت می شود همه ی عالم صدای ایشان را می شنوند. آنچه بشر تاکنون از عالم کشف کرده است، فقط چهار درصد از کل مسائل فیزیکی عالم است و 96 درصد برای بشر تاریکی و جهل است. پیشوایان بزرگی که به صورت های مختلف اخبار غیبی را در اختیار قرار داده اند.

رسول اکرم (ص) 1400 سال پیش خبر می دهند:

يخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَيوَطِّئونَ لِلمَهدي (عج) سُلطانَه[5]؛ مردمي از شرق قيام ميكنند و زمينه را براي حركت جهاني مهدي (عج) فراهم ميسازند.»

شما مردم ایران اسلامی، شما سربازان و سرداران امام راحل (ره)، خدمتگزاران اسلام و اهل بیت (ع)، قوم مشرق زمین هستید. جوانان پاکستانی و افغانستانی، فاطمیون و ... که بدن های مقدس آن ها با رگبار مسلسل ها و خمپاره های تکفیری ها قطعه قطعه می شود و به دست شما مردم مانند شهید بابایی تشییع می شود همه از مشرق هستند که بستر لازم را برای ظهور حجت بالغه ی الهی مهدی موعود (عج) و حیات طیبه الهی، حیات عدالت و ایمان، حیات تقوا و اخلاص، نور و ذکر خدا هموار می کنند. آیا بشریت به چنین سرمایه بزرگ و راهنما و مشعلدار پرفروغی نیاز ندارد.

اگر انسان دیوانه و غرق در فساد و فحشا و قدرت باشد این نیاز را در خود نمی بیند ولی اگر فطرت انسان بیدار باشد، چاره ای جز این نمی داند که اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها قَدْ بَيَّنَّا لَکُمُ الْآياتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛ بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می کند! ما آیات (خود) را برای شما بیان کردیم، شاید اندیشه کنید.

شاید این سخنان 1200 سال پیش قابل فهم و درک نبود ولی الحمدلله امروز، این سخنان نورانی اهل بیت (ع) برای امت ما قابل درک است. خوشا به سعادت منتظران واقعی ظهور مهدی فاطمه (عج) که تلاش می کنند رفتار، گفتار و کردار آن ها فاطمی و علوی (ع) باشد. هر جا هستند یاور امام زمان (عج)، قرآن و شهدا و انقلاب، امام و رهبری، پاسدار خون شهیدان و رهرو راه امام حسین (ع) و یاران ایشان باشند. شما عزیزان قدر این نعمات الهی را بدانید. شخصیت و موقعیت انسان زمانی ارزشمند است که رابطه ی خود را با اهل بیت (ع) و مهدی آل محمد (ص) تنظیم کند.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَ الْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفي‏ خُسْرٍ *

إِلاَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ

 

خطبه دوم

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الْحَمْدُلِلَّهِ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعِينُهُ وَ نَسْتَغْفِرُهُ وَ نَسْتَهْدِيه ِوَ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ شُرُورِأَنْفُسِنَا وَ مِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا مَنْ يَهْدِي اللَّهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ وَ مَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنّ َمُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ انْتَجَبَهُ لِوَلَايَتِهِ وَ اخْتَصَّه ُبِرِسَالَتِهِ وَ أَكْرَمَهُ بِالنُّبُوَّةِ أَمِيناً عَلَى غَيْبِهِ وَ رَحْمَةً لِلْعَالَمِ. اُوصيکُم عِبادَالله وَ نَفْسی بِتَقْوَی الله و اُخوّفکُم مِن عِقابِه

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ، سید المرسلین وَ امام المتقین وَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى عَلِیٍّ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ وَصِیِّ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى الصِّدِّیقَةِ الطَّاهِرَةِ فَاطِمَةَ [الزَّهْرَاءِ] سَیِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ وَ صَلِّ عَلَى سِبْطَیِ الرَّحْمَةِ وَ إِمَامَیِ الْهُدَى الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ سَیِّدَیْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ وَصَلِّ عَلَى أَئِمَّةِ الْمُسْلِمِینَ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ عَلِیِّ بْنِ مُوسَى وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ وَ عَلِیِ ّبْنِ مُحَمَّدٍ وَ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ وَ الْخَلَفِ الْهَادِی الْمَهْدِیِّ حُجَجِکَ عَلَى عِبَادِکَ وَ أُمَنَائِکَ فِی بِلادِکَ. اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَةٍکَریمَة، تُعِزُّ بِهَا الاِسْلامَ وَ اَهْلَهُ، وَ تُذِلُ ّبِهَا النِّفاقَ وَ اَهْلَهُ، وَ تَجْعَلُنا فیها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ، وَ الْقادَةِ اِلى سَبیلِکَ

عزیزانم همه شما و نفس حقیر خودم را به تقوای الهی توصیه می کنم. شرط رابطه با ولی عصر (عج) و اهل بیت (ع)، تقواست. شرط قبولی اعمال تقواست؛ انما یتقبل الله من المتقین

باید در هر کاری، ذکر و دعا و توسلی، هر جشن و عزایی، در مدار تقوا عمل شود.

هشیار باشید که مباد دوستان ناباب و محیط های نامناسب، لقمه های شبهه ناک و حرام، انسان را فریفته کند. باید مدار تقوا را رعایت کرد. انسان با تقوا پیروز می شود و اگر تقوا نداشته باشد و همه ی امکانات را داشته باشد، در آخر شکست خورده و ذلیل خواهد بود. تقوا مایه ی عزت دین و دنیا و آخرت، سرمایه ی نجات، مایه ی پیروزی، شرف و انس با خدا و اولیای اوست. تقوا را در همه ی برنامه ها حتی در برنامه های نیمه شعبان نیز باید رعایت کرد.

امیر المؤمنین (ع) در خطبه ی 99 نهج البلاغه، 1400 سال پیش به مردم کوفه می فرماید:

اَلا اِنَّ مَثَلَ آلِ مُحَمَّد صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ كَمَثَل نُجُومِ السَّماءِ اِذا خَوى نَجْمٌ طَلَعَ نَجْمٌ. فَكَاَنَّكُمْ قَدْ تَكامَلَتْ مِنَ اللّهِ فيكُمُ الصَّنائِعُ، وَ اَراكُمْ ما كُنْتُمْ تَأْمُلُونَ.

آگاه باشيد، مثل آل محمّد صلّى اللّه عليه و آله و سلّم چونان ستارگان آسمان است، اگر ستاره‏اى غروب كند، ستاره ديگرى طلوع خواهد كرد (تا ظهور صاحب الزمان عليه السّلام). گويا مى‏بينم در پرتو خاندان پيامبر صلّى اللّه عليه و آله و سلّم نعمت‏هاى خدا بر شما تمام شده و شما به آنچه آرزو داريد رسيده‏ايد.

درود همه ی انبیا و اولیا و صلحا بر روح بزرگ علی مرتضی (ع) باد. ستارگان در مشرق و مغرب، طلوع و غروبی دارند که بشر در طول شبانه روز آن را می بیند. در کل عالم نیز طلوع و غروبی دارند که ممکن است یک ستاره میلیاردها سال نوری عمر کند و سپس غروب می کند و ستاره ی دیگری جایگزین می شود. امیر المؤمنین (ع) به شهادت می رسد و امام حسن (ع) و سپس امام حسین (ع) و ... جانشین می شوند. امام حسن عسکری (ع) به شهادت می رسد و حضرت حجت بن الحسن العسکری (عج) به امامت می رسد. استراتژی و هدف خدا و دین اسلام و خاتم انبیا محمد بن عبدالله (ص) چیست؟ راهبرد جهانی سیاست امامت و ولایت علی مرتضی (ع) تا امام عسکری و غیبت صغری و کبری مهدی آل محمد (ص) چیست؟

امیر المؤمنین (ع) صدها مطلب از این اسرار را بیان کرده است. خود ایشان اشاره کردند که در سینه ی خود اسراری دارد که اگر شنونده بود آن را بازگو می کردند. درس های این مکتب بسیار با عظمت است. 1400 سال قبل، علی (ع) سخن می گوید و ظهور و انتظار و امید، آینده درخشان خبر می دهد که سرانجام تجلی محمد بن عبدالله (ص)، در مهدی فاطمه (عج) است. همه آرمان هایی که پیامبر (ص)، امیر المؤمنین (ع) و فاطمه (س) و اهل بیت (ع) دنبال کردند سرانجام روزی به دست با کفایت آخرین وصی بر حق علی مرتضی و پیامبر (ص)، مهدی آل محمد (ع) در زمین عملیاتی خواهد شد.

منتها باید بسترها آماده شود. عقل ها باید بالغ شود. امام زمان (عج) برای عاقلان و خردمندان می آید و عقل ها را کامل می کند. کمترین میزان عقل و درک، به مقدار عقل علمای زمان غیبت خواهد بود؛ عقل ها در زمان ظهور آماده می شود. ظرفیت مغز انسان میلیون ها برابر آن چیزی است که انسان از آن استفاده می کند. انسان با مواد الکلی و مواد مخدر، فساد و بی بند و باری سرمایه ی عقل خود را آتش می زند. مغزی مانند مغز علامه طباطبایی و شهید مطهری، امام (ره) و.. عظمت های فراوانی آفریده اند. خداوند به همه انسان ها مغز داده است و باید بارور شود. این سخنان علی مرتضی (ع) است که باب مدینه ی علم و آشنای به راه های آسمان، کسی که همه ی عوالم وجود را می بیند و مخزن علم خداست

فَكَاَنَّكُمْ قَدْ تَكامَلَتْ مِنَ اللّهِ فيكُمُ الصَّنائِعُ، وَ اَراكُمْ ما كُنْتُمْ تَأْمُلُونَ.

گويا مى‏بينم در پرتو خاندان پيامبر صلّى اللّه عليه و آله و سلّم نعمت‏هاى خدا بر شما تمام شده و شما به آنچه آرزو داريد رسيده‏ايد.

هنر بزرگ خدا در آفرینش انسان ها، به عالی ترین درجه کمال نشان داده می شود. مغزهایی که به خاطر آلودگی ها و ... از گردونه خارج می شوند و یا کارکرد منفی دارند به سلول های انرژی نورانی در راه خدا تبدیل می شوند. عاشق خدا و خدمت، عدالت و انسانیت می شوند، مشکل بشریت این است.

وقتی بسترها یعنی مغزها آماده شدند، آرزوهای شما نیز عملیاتی خواهد شد. آرزوی بزرگ عدالت، حاکمیت خدا و دین و قرآن خدا، برطرف شدن فقر، محرومیت، فساد و فحشا و منکرات، حاکمیت عدالت و انسانیت، آرزوی بزرگ بشریت در راه خدمت به خدا و ایمان و تقوا عملیاتی می شود.

امیدوارم با اشاره به این بیان نورانی امیر المؤمنین (ع)، در این حد ادای وظیفه ای در این زمینه انجام داده باشم. قرآن کریم، امیر المؤمنین (ع)، اهل بیت (ع) چنین خبرهای غیبی را به عنوان درس و سرمشق برای همه ما بیان کرده اند. شب ولادت امام زمان (عج)، اعمال فراوانی دارد: احیا، زیارت عاشورا، ذکر و دعا، جشن و سرور هستند که هر کدام جای خود را دارند. کمک به فقرا و محرومان و نیازمندان فراموش نشود. برخی پول ها به جای آن که خرج باطل شود، به نام و عشق امام زمان (عج) سفره پهن کنید و مردم خصوصا نیازمندان و محرومان و ایتام را اطعام کنید و یا به اندازه ی وسع خود بسته های مواد غذایی خریداری کنید و به فقرا بدهید. برخی کارهای غلط را رها کنیم و به جای کارهای غلط، اقدامات خدمت گونه و صادقانه انجام دهید. بجای اینکه برخی افراد در بعضی مراکز برای تبلیغات غلط، بیت المال را به صورت میلیونی آتش بزنند، کار خیر و ثواب انجام دهید.

5 خرداد، روز توجه به خانواده ی زندانیان است. انشاءالله زندانیان، قدر فرصت های خود را بدانند و به خود تنبه بدهند، ذکر و دعا و توبه ی واقعی داشته باشند. سازمان زندان ها و دادگاه ها کمک بدهند تا جایی که ممکن است زندانیان آزاد شوند. زندانی با رای باز بدهند. خانواده های زندانیان، دختران و پسران آن ها، همسران آن ها گاهی گناهی ندارند و گرسنه اند و خدای نکرده ناچارند در دام گرگ ها بیفتند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند. از همه شما خواهش می کنم کمک بدهید. در کشور کارهای واجب زیادی وجود دارد که این امر نیز یکی از امور واجب است. بنده خواهش می کنم آقای طاهری دادستان محترم، آقای عبدالهی، آقای ملکی فرمانده محترم ناجا، آقای جمشیدی مسئول سازمان زندان ها تدبیر کنند. بنده خواهش می کنم برای امام زمان (عج)، کمک بدهند. خود قضات نیز تا جایی که ممکن است همکاری کنند. بنده به بازدید زندانیان رفته ام و برخی خانواده های آنان نیز گاهاً از بنده کمک خواسته اند. خانواده ی زندانیان نیز مانند همه ما مسلمان هستند، همسران و فرزندان آن ها نوامیس ما هستند و نباید به دست گرگ های آدمخوار بیفتند. برخی افراد بسیار کثیف هستند و به وعده ی کمک به این افراد، آن ها را به دام می اندازند.

همه شما غیرتمند هستید و بدانید همسر و فرزند زندانیان نیز نوامیس ما هستند. اگر کسی ضد انقلاب و یا عضو فرقه ضاله است و وابسته به صهیونیست ها هستند باید مجازات خود را بکشند و هر چند باید از نظر حقوق انسانی، رعایت حال آن ها شود. این افراد شبکه جاسوسی برای دشمن هستند و حساب ان ها جداست. در هر حال به صورت کلی، هر کس، به هر طریقی می تواند کمک بدهد ولو به دفتر امام جمعه بدهد. اگر کفاره یا زکات بدهکار هستید، رد مظالم دارید، قربه الی الله، نذر و.. دارید به دفتر بدهید و تقاضا کنید که در این راه خرج شود. ما تلاش می کنیم خدمتی انجام دهیم و بدون این که هزینه ای برداشت کنیم در این راهها هزینه کنیم.

روز نیمه شعبان، روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نیز هست و این روز بزرگ را به سربازان گمنام امام زمان (عج)، خادمان بی نام و نشان امام زمان (عج) نیز تبریک و تهنیت می گوییم و برای همه عزیزانی که با هوشیاری و مراقبت هر چه بیشتر مراقب و مواظب هستند. جریان های نفوذی و ضد انقلاب و دشمنان خارجی در چهار سوی کشور وجود دارند. عزیزانی که شبانه روز تلاش می کنند و از نظام اسلامی مراقبت و صیانت می کنند، موفق باشند و خداوند نیز به آن ها کمک کند. به دلیل آن که نیت آن ها خالص و انگیزه های الهی است، حتما خداوند عنایت می کند. یاد شهدای عزیز، شهید بابایی و همه شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم. یاد آیت الله بهجت (ره) را گرامی می داریم. در مورد روز ملی جمعیت نیز نکاتی را یادآور شدیم. همچنین روز ملاصدرا و روز بهره وری را نیز گرامی می داریم. امیدواریم خداوند به همه ما کمک بدهد تا انشاءالله خدمتگزاران خوبی برای اسلام و قرآن و میهن اسلامی باشیم.

سوم خرداد نیز سالروز فتح خرمشهر است. این روز را گرامی می داریم و یاد شهدای فتح خرمشهر، شهدای استان مرکزی و سالروز مقاومت دزفول را گرامی می داریم و برای مردم شهیدپرور خوزستان آرزوی توفیق داریم و برای شهدای این استان نیز آرزوی علو درجات و سربلندی و عزت دین و دنیا و آخرت داریم.

 

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِذا جاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَ الْفَتْحُ * وَ رَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ في‏ دينِ اللَّهِ أَفْواجاً *

فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَ اسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کانَ تَوَّاباً

 


[1]. حدید، 17

[2]. بحارالانوار، ج 52، ص 122، ح 4

[3]. شعرا، 227

[4]. اسراء، 81

[5]. كنز العمال، ح 38657


دسته بندی

مسئول سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه