Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: پاسخ اثربخش به انتظارات منطقي مردم بايد محور سفر دولت به استان مركزي باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: این استان در هفته اول آبان ماه میزبان کاروان تدبیر و امید است و انتظار می رود در این سفر پاسخ اثر بخش به خواسته های منطقی مردم محور قرار گیرد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک افزود: مسئولان اجرایی استان باید با رعایت اولویت، فهرست بندی انتظارات مردمی را شفاف و کامل به رئیس جمهوری و وزرای مربوطه ارائه کنند.
وی بیان کرد: هیچ کس انتظار ندارد که تمامی مشکلات استان در سفر هیات دولت حل شود و مردم خواهان آن هستند تا مسائل پایه،محرک های توسعه، زیرساخت ها و مشکلات بر مبنای اولویت به گونه ای در این سفر بررسی شود که شتاب در امور استان و تحقق موضوعات مهم در دستور کار باشد.
امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: ظرفیت ها ، تهدیدها و فرصت های همه استان های کشور روشن و مشخص است، بنابراین دولت باید در سفر به استان امام راحل با تشکیل کمیته های تخصصی و بهره گیری از نیروهای کارآمد و دلسوز نظام در راستای حل مشکلات و تصویب مصوبات اثربخش و محرک در توسعه و کار گام بردارد.
آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنانس پیروی از ولایت، وحدت و یکپارچگی را نیاز جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: براساس فرمایش های مقام معظم رهبری باید از دوگانگی در جامعه پرهیز شود و فعالان سیاسی و اجتماعی باید بر اساس ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی گام بردارند و از تفرقه که خواست دشمن است بپرهیزند.
وی بیان کرد: مدیران در خط مقدم عملیاتی کردن خواسته های مقام معظم رهبری به ویژه تحقق اقتصاد مقاومتی و احیاء فرهنگ ایرانی و اسلامی قرار دارند و باید این راهبردهای مهم و حیاتی را با برنامه های عملیاتی و نظارتی پی بگیرند.
امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: مسئولیت در جوامع اسلامی موهبتی الهی است و باید در فرصت مدیریت، خدمت بی منت سرلوحه امور باشد.
آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: اخلاق و تقوای الهی طیف وسیعی از موضوعات چون وجدان کاری، مناسبات سالم اجتماعی، تعهد، فرهیختگی، ملزم بودن به حقوق شهروندی و اجتماعی و پشتکار را در بر می گیرد و مدیران باید به این موارد توجه ویژه داشته باشند.
وی افزود: تکبر و غرور بزرگترین آفت مدیریت کارا در جامعه اسلامی است و اخلاق مداری، تعهد و تخصص در حوزه مدیریتی کشور باید هر روز گسترده تر شود.
امام جمعه اراک با تشریح بخشی از خطبه قاصعه امام علی(ع) در نهج البلاغه، توضیح داد: اقشار مختلف مردم به خصوص مدیران باید تواضع و فروتنی را سرلوحه امور خود قرار داده و از تکبر و غرور پرهیز کنند، چرا که تکبر زمینه ساز فسادهای اخلاقی در جامعه است و متکبران در نزد خداوند هیچ جایگاهی ندارند.
آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: مدیران باید با الگوگیری از سیره امام علی(ع) امور را به پیش ببرند و برای احیا و تقویت ارزش های والای دین مبین اسلام هر روز تلاش گسترده تر داشته باشند.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان هر دوهفته یک بار در روزهای چهارشنبه برگزار می شود.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه