Portal_background_image

پيام آيت الله دري نجف آبادي به مردم شريف و غيرتمند پاكستان

بنای تاسیس پاکستان عزیز بر حفظ حقوق همه مسلمانان و زندگی تمامی اقوام در سایه عدالت و کرامت اسلامی و عزت و شرافت بوده و هست . اکنون نیز تمامی مسلمانان جهان و آزادیخواهان عالم بر این باورند که پاکستان هرگز لانه تروریستها و جنگلهای طائفی و مذهبی نخواهد شد .

بسمه تعالی

قال الله العظیم : وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا فَلَا يُسْرِف فِّي الْقَتْلِ إِنَّهُ كَانَ مَنصُورًا

مردم شریف و غیرتمند پاکستان ، مسئولان کشور همسایه و دوست

بنای تاسیس پاکستان عزیز بر حفظ حقوق همه مسلمانان و زندگی تمامی اقوام در سایه عدالت و کرامت اسلامی و عزت و شرافت بوده و هست . اکنون نیز تمامی مسلمانان جهان و آزادیخواهان عالم بر این باورند که پاکستان هرگز لانه تروریستها و جنگلهای طائفی و مذهبی نخواهد شد .

و عقل و منطق بر کشور اقبال لاهوری و محمد علی جناح حاکم است . و همه فرق اسلامی در کمال برادری و برابری با یکدیگر زندگی خواهند کرد و به متجاوزان و مستکبران و آل سعود و حامیان تروریسم کور و جاعل اجازه نفوذ و تفرقه افکنی و شیطنت نخواهد داد . متاسفانه جریان خبیث وهابیت ده ها سال است که با القائات شیطانی و وساوس نفسانی به تفرقه افکنی و فتنه گری پرداخته و خون هزاران انسان بیگناه و دلباخته اهل البیت (ع) را بناحق ریخته و هر چند گاهی عده ای از فرزندان غیور پاکستان و نخبگان و خدمتگزاران مظلوم را مخصوصا در منطقه پاراچنار ، گلگیت و بلتستان و دیگر مناطق بشهادت رسانیده و تحت عناوین ساختگی و جعلی و اتهامات واهی به جرم محبت و ولایت اهل البیت (ع) و عزاداری برای سالار شهیدان بقتل رسانیده . در طول سالهای متمادی انتظار از دولتمردان و علمای بزرگ و نخبگان و فرهیختگان پاکستان و علمای بلاد اسلامی و مدعیان حقوق بشر این بود که در برابر موج ترور و خشونت و قتل عام شیعیان آن سرزمین اقدام عاجل و موثر انجام میدادند و بدهند . اما متاسفانه دولت در این رابطه اقدام موثری انجام نداده شیعیان پاکستان باید از حداقل حقوق اسلامی و انسانی و ملی برخوردار باشند و حداقل از حقوق شهروندی مانند همه شهروندان پاکستان بهره مند باشند . و اگر کسی به آنها تجاوز کرد با قاطعیت نسبت به متجاوز برخورد و پی گیری شود و متجاوزان به مجازات اعمال وحشیانه خود برسند . اخیرا بجای تفقد و دلجوئی از دوستداران اهل البیت (ع) و پی گیری حداقل حقوق اسلامی و انسانی ایشان زمینهای شیعیان را به زور تصرف کرده و دنبال تضعیف و یا تسفیر شیعیان برآمده اند . این شیوه های غلط راه بجائی نمی برد و توفیقی برای عاملان آن به حساب نمی آید و اگر بنا بود با این شیوه های ضد اسلامی کسی پیروز شود صدامیان پیروز می شدند . برادر عزیز جناب علامه حاج شیخ راجه ناصر عباس جعفری رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و تعداد دیگری از مظلومان برای دادخواهی و اعلان صدای مظلومیت پیروان اهل البیت (ع) آن سرزمین و تصرف عدوانی اراضی مردم شریف پاراچنار بیست روز  است دست به اعتصاب غذا زده و از همگان دادخواهی می کند . پیامبر اکرم ص) فرمودند :

 مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم

انتظار می رود مردم شریف پاکستان و مسئولان ذیربط نسبت به این موضوع حساسیت لازم نشان داده و احساس مسئولیت نموده و اجازه ندهند به بهانه های واهی جمعی از مردم غیور پاکستان به جرم طرفداری و ارادت نسبت به ساحت مقدس اهل البیت (ع) و حضرت سید الشهدا  صلوات ا.. و سلامه علیه مورد بی مهری و ظلم قرار بگیرد و حقوق اولیه ایشان دستخوش تعدی و تجاوز گردد . دولت و ارتش محترم پاکستان باید بدانند شرط لازم برای موفقیت هرکشوری عدالتخواهی و حمایت از مظلوم و پرهیز از بیداد و اعمال خشونت و استبداد است دولت ها و کشورهای اسلامی باید نسبت به ملتهای خود همانند پدری مهربان و دلسوز عمل کنند آنها پاسبان گله اند نه چیز دیگر . باید نسبت به مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و سایر برنامه های ده ها میلیون پیروان اهل البیت (ع) احساس مسئولیت کنند . باید اجازه ندهند گروههای افراطی و تفریطی خون شیعیان را به ناحق بریزند باید دادگاه صالحی مسائل و ظلمها و جنایات فرقه گرایانه جنایتکاران و متجاوزان را پی گیری و با قاطعیت نسبت به متخلفان اقدام شود . جریان تروریزم خشونت بار و ضد اسلامی باید با قاطعیت محکوم شود و از هر نوع حمایت از عمال تبهکار آنها پرهیز شود . امید است علما و ریش سفیدان و دلسوزان کشور دوست و همسایه ، در این امر حیاتی و وحدت ملی  و عزت و اقتدار جمهوری اسلامی پاکستان  ، شاهد موفقیت و سربلندی و تفاهم و تعامل سازنده و تحکیم اخوت اسلامی و مقابله با فتنه گران باشیم.  

دری نجف آبادی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

و امام جمعه اراک

 


دسته بندی

مسئول سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه