Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان مركزي: پيوند صنعت و دانشگاه توسعه علمي كشور را به دنبال دارد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: پیوند سازنده و اصولی صنعت و دانشگاه توسعه علمی کشور را به دنبال دارد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در این استان، افزود: صنایع نقاط مختلف کشور و به خصوص استان مرکزی باید شماری از نیروی متخصص خود را هر چند برای مدتی کوتاه به دانشگاه های صنعتی اعزام کرده و دانشگاه نیز با گزینش و تربیت نخبگان زمینه ورود نیروی کار متخصص و کارآمد را به بازار کار فراهم کند.

وی ادامه داد: سرفصل های درسی نیز باید از روش های تئوری به سمت شیوه های عملی و کارگاهی تغییر کند چرا که انتقال دوره آموزش به کارگاه ها و شرکت های تولیدی موجب می شود که علم آموز با تجربه عملی در جریان تولید به کارآفرینی دست یابد.

امام جمعه اراک اظهار داشت: تربیت دانش آموختگان دانشگاهی بر اساس نیازهای روز جامعه و صنایع، انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع و بهره گیری از ظرفیت صنایع در راستای تحقیق و پژوهش در واحدهای علمی، کلید پیشرفت کشور است.

وی افزود: دانشگاه های استان مرکزی از ظرفیت های علمی و انسانی مطلوبی برخوردار هستند که باید ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه استان به خدمت گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بسیاری از صنایع این استان از قبیل هپکو و آونگان به دلیل نبود راهبردها و برنامه های روشن با تعطیلی و رکود مواجه شدند در صورتی که ارتباط این صنایع با واحدهای علمی و دانشگاهی می توانست ضمن به روزرسانی تجهیزات و عوامل تولید، زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدیدی را نیز در استان فراهم کند.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه