Portal_background_image

خطيب جمعه اراك: چاره‌انديشي اصولي براي حل مشكل آلودگي هوا و كمبود آب ضروري است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی با مشکل آلودگی هوا و کمبود آب مواجه است، باید چاره اندیشی اصولی برای رفع این دو دغدغه مهم مردم استان صورت پذیرد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در اراک، اظهار داشت: کشورمان در چند سال اخیر با مشکل کمبود بارندگی و خشکسالی مواجه بوده و در استان مرکزی نیز هم اکنون با معضل کمبود آب روبرو هستیم.

وی افزود: در این رابطه بایستی نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف و بهره گیری بهینه از منابع آب موجود در دستور کار قرار گیرد تا با مشکلات گسترده تر در آینده مواجه نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: از سوی دیگر استان مرکزی با مشکل آلودگی هوا به ویژه در مرکز استان دست و پنجه نرم می کند که از عوامل مختلفی همچون تردد خودروهای تک سرنشین، عدم استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی و فعالیت واحدهای صنعتی نشات می گیرد.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: در این زمینه باید یک هماهنگی میان دستگاه های مربوطه به منظور برنامه ریزی و اقدام وجود داشته باشد و واحدهایی که آلایندگی دارند نیز همکاری کنند و از سوی دیگر توسعه فضای سبز به طور جدی دنبال شود.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: کشور ما از منابع غنی و ظرفیت هایی بسیار در حوزه صنعت و کشاورزی برخوردار است که باید بهره گیری بهینه از این پتانسیل ها را مدنظر قرار دهیم و تولید داخلی و صادرات را تقویت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: بی شک با انسجام و هماهنگی در امور مختلف و با حمایتی که همواره از سوی مردم ایران از نظام مردم سالاری دینی صورت پذیرفته است، می توانیم بر بسیاری از مشکلات موجو فائق آییم.

وی اضافه کرد: دشمن استکباری و نژادپرست، همواره در پی ضربه زدن به مسلمانان و غارت منابع جهان اسلام است، نباید این اجازه و فرصت را به دشمن بدهیم و بایستی هوشیارانه قدم برداریم و تصمیم گیری کنیم.


دسته بندی

مجری سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه